Domácí těstoviny

moje hodnocení: 0

0.0

hodnotilo: 0
doba přípravy: 60 minut
počet porcí: 12 porce
počet kalorií: neuvedeno
autor: Redakce

Suroviny

Vložit do nákupu
  • 1,5
   hrnek mouka Semolinová
  • 1,5
   hrnek hladká mouka
  • 4
   ks vejce pokojové teploty
  • 4
   lžíce olivový olej
  • 4
   lžíce voda
  • 1
   lžička sůl

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Těsto na těstoviny můžete vyrábět ručně nebo za pomocí tyčového mixéru. Při ruční výrobě: Semolinovou mouku, hladkou mouku, vejce, vodu, olej a sůl smíchejte. Míchejte, dokud těsto nebude dostatečně tuhé, ručně zhruba 10 minut. Pokud používáte tyčový mixér, hněťte na střední rychlost pomocí háku na těsto.

RADA: Jak vařit těstoviny, aby se neslepily? Mrkněte na VIDEO

2
Pokud je těsto lepivé, posypeme jej semolinovou moukou, dokud se nespojí. Pokud je těsto příliš suché, můžete jej pokapat vodou, dokud nedosáhnete správné konzistence. Hněťte, dokud nebude těsto dostatečně elastické. Nakrojíme-li těsto nožem, neměly by se tvořit vzduchové bubliny, pokud ano, tak těsto ještě chvíli hněťte. Těsto je hotové ve chvíli, kdy se z něj může vytvořit hladký elastický míč, bez vzduchových bublin. Zabalte těsto do potravinové folie nebo do zakryté misky a nechte alespoň 30 minut odpočívat.
3
Odpočinuté těsto vyndejte z lednice a můžete jej rozdělit na čtyři díly. Z každého dílu vytvořte placku, kterou pak zpracujte ve strojku na těstoviny. Na strojku si nastavte nejdříve nejširší vzdálenost válečků (0) a projeďte těsto několikrát za sebou. Pak přecházejte na další stupně a těsto jím projeďte. Čím vyšší číslo, tím menší rozestup válečků ve strojku a tím tenčí těsto na těstoviny. Těsto by mělo být skoro průsvitné. Těsto musí být tenké, při vaření trochu nabude.
4
Můžete těstoviny začít vařit. Přiveďte k varu velký hrnec silně osolené vody. Přidejte těstoviny a vařte přibližně 3 - 5 minut.
Použité ingredience v tomto receptu: Hladká mouka Mouka Olivový olej Sůl Vejce Voda

Komentáře k receptu

 • Nejsou zde zatím žádné komentáře.