Pizza IV.

moje hodnocení:

hodnotilo: 0
doba přípravy: 60 minut
počet porcí: 2 porce
počet kalorií: neuvedeno
autor: Recepty

Suroviny

Vložit do nákupu
 • Těsto
  • 300
   g hladká mouka
  • 150
   ml voda
  • 2
   lžíce olivový olej polévkové
  • 0,3
   ks droždí
 • Sogu
  • 10
   ks rajčata (záleží na velikosti)
  • 1
   ks koření (pepř, sůl, oregano, bazalka,chilli,apod.)
  • 1
   ks slanina
  • 3
   stroužek česnek
  • 1
   ks cibule
 • Povrch
  • 1
   ks sýr (italský)
  • 1
   ks suroviny na oblohu záleží na typu pizzy... na pizzu si dejte, co sem vám zlíbí.

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
1. Těsto
2
Do těsta patří pouze výše uvedené suroviny. Žádný jogurt, žádné mléko.
3
Zp. č. 1: Do mísy dáme hladkou mouku a vodu v poměru 2:1 (na jednu pizzu vychází asi 120-160 g hladké mouky), rozdrobíme asi čtrvtku droždí, s citem osolíme a uhněteme. Nejpohodlnější je nejdřív vařečkou a pak rukama. S těstem si pořádně hrajte, je potřeba ho mít dokonale spojené. Kdo má robota, je za vodou. Zalijeme trochou olivového oleje a rukama ho vmísíme do těsta.
4
Zp. č. 2: Do mísy si dáme potřebné množství mouky a trochu soli. Dále si připravíme kvásek. To je potřebné množství vody, droždí a malinko cukru. Necháme kvásek na teplém místě asi 15 minut, dokud se nám nenakvasí (to poznáte). Kvásek nalijeme do mouky a uhněteme, nejdřív vařečkou, potom rukama. Kdo má robota, je za vodou. Po uhnětení vmísíme do těsta trochu olivového oleje.
5
Pozn.: Těsto by mělo být vláčné, dobře se natahovat a ne moc lepit. Případnou špatnou konzistenci opravujeme olivovým olejem nebo vodou a moukou (opatrně, i malé množství to změní ;) ).
6
Těsto přikryjeme buď utěrkou nebo - můj osvědčený lepší způsob je vzít potravinářskou folii a do ní udělat pár dírek. Těsto dáme kynout a zrát na chladné místo (v lednici vám povrch ztvrdne, buď ji nastavte na nejmenší chlad nebo dejte těsto do sklepa) minimálně pár hodin. Nejlepší doba je však den až dva. Toto je velmi důležité pro kvalitu těsta. Nedělejte pizzu z nevyzrálého těsta, kynuté pár desítek minut. Mám to ozkoušené a těsto, které zrálo je mnohem, mnohem chutnější.
7
2. Sogu (tomatová omáčka)
8
Vezmeme rajčata (na jednu pizzu vyjde asi 3-8 kusů, záleží na velikosti) a tzv. je spaříme. To znamená, že nařízneme slupku, dáme do horké vody, po pár minutách vytáhneme a položíme je do studené vody a po minutě je začneme loupat. Odstraníme "bubáky" a "tekutý" vnitřek se semínky... Pokud máte doma silný mixér, slupku loupat nemusíte.
9
Nyní si vyndáme rendlík nebo hlubokovu pánev, popř. hrnec, dáme do něj olivový olej a začneme na něm smažit na střední stupeň 2 malé stroužky slaniny (není nutno). Mezitím, co se nám slanina peče, si hodíme do mixéru rajčata, nakrájenou jednu malou cibuli, popř 1/2 střední, 3 stroužky česneku, a koření jako oregano, bazalku, sůl a pepř. Vše dle libosti, nebojte se šetřit, zvlášť oreganem ne. Po dokonalém rozmixování vše vlejeme do hrnce se slaninou a trochu povaříme. Vařit můžeme pár minut i 2 hodiny, čím víc tím líp. Vařte na malý stupeň!
10
3. Pizza
11
Těsto si popř. rozdělíme na části a připavíme si linku, potřebujete hodně prostoru a trochu mouky rozprášené na lince. Těsto nejdřív vytáhneme rukama, stačí ho jenom držet, ono se samo natáhne a posouváním pizzy v rukách tvarujeme protáhlý kulatý, popř. elipsovitý tvar. Pokud se nám pizza zdá málo vláčná, přidáme trochu oliváče. Potom těsto hodíme na linku a natahujeme, prstama nebo rukama, to je jedno, hrajte si s tím, chce to trochu cviku. Válečkem pizzu neuděláte, věřte mi. Po "natáhnutí a rozmáčkání" těsta na 1-2 mm zahneme okraje, uděláme pár dírek např. párátkem a přidáme tomat. Na jednu pizzu vychází asi 1 menší naběračka, je to jedno. Přidáme nastrouhaný sýr (nejlepší je asi parmezán nebo jakýkoli jiný italský sýr), popř. na kolečka nakrájenou mozzarellu. Na pizzu si dejte co chcete, houby, salám, šunku, ananas, tuňáka, je to jen na vás ;). Potom dáme pizzu na pečící papír a na rošt, doprostřed, do rozehřáté trouby na 250°C. Pečeme pár minut, hlídejme. Jakmile se začnou objevovat hnědočerná místa, je na čase pizzu vyndat. Nebojte se zahnědlin, ty nevadí.
12
Pizza hotova.
13
Tento recept vznikl na základě pečení všech různých kombinací, podle různých receptů, apod.

Komentáře k receptu

 • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další doporučené recepty: