Domácí houskový knedlík

moje hodnocení: 0

4.0

hodnotilo: 4
doba přípravy: 60 minut
počet porcí: 8 porce
počet kalorií: neuvedeno
autor: posada

Suroviny

Vložit do nákupu
  • 850
   g hrubá mouka
  • 650
   ml mléko
  • 1
   ks droždí ( 42 g )
  • 1
   ks vejce
  • 1
   lžička sůl
  • 5
   ks rohlík ( housky )

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Do domácí pekárny ( v mém případě ETA Delicca ) nalijeme vlažné mléko, přidáme vejce, mouku, droždí a sůl. Poté program nastavíme na TĚSTO a necháme hnětat. Mezitím si nakrájíme rohlíky na kostičky. Zhruba po 10 minutách hnětení pozvolna vložíme asi polovinu nakrájených rohlíků, aby nám těsto zhoustlo. Necháme hnětat dalších 10 minut. Po celkem dvaceti minutách pekárna přestane hnětat a začne kynout. V té chvíli pekárnu vypneme a těsto vyndáme. Do těsta ručně vmícháme zbytek nakrájených rohlíků. Takto připravené těsto dáme kynout na cca 20 - 30 minut. Osobně ho dávám do uzavíratelné platové mísy od Tupperware.
2
Připravíme si hrnec s vodou ( 5 litrů ), který naplníme asi do poloviny vodou a vodu osolíme ( 1 lžíce ) . Vodu přivedeme do varu.
3
Jakmile máme těsto vykynuté, vytáhneme ho z mísy a rozdělíme na 4 stejné díly. Každý díl vytvarujeme do širšího válečku tak, aby konce nebyly do špičky a knedlík měl pokud možno po celé délce stejný průměr. Tento váleček je nutné buď pořádně "zatáhnout" nebo ho zabalíme do látkové plíny ( Ne Pampers apod. :-) ) nebo útěrky ( nesmí být vypraná v aviváži, jinak vám bude knedlík "vonět" ). Nutno takto připravit, jinak se vám knedlíky rozevřou.
4
Takto připravené knedlíky i v plíně vložíme do hrnce s vařící vodou. Vejdou tam dva, takže vaříme knedlíky nadvakrát. Knedlíky po 10 minutách od vložení do hrnce otočíme a vaříme druhou stranu také 10 minut. Poté knedlíky vytáhneme a propícháme špejlí v několika místech ať vypustíme páru.
5
Pokud budete vařit druhou várku ve stejném hrnci, doporučuji vyměnit vodu.
6
Knedlíky jakmile mají teplotu že na nich bez problémů udržíte ruku, lehce rukou "namažte" olejem. Po vychladnutí je lze zabalit do zatahovací folie a zamrazit.
7
Dobrou chuť :-)
Použité ingredience v tomto receptu: Droždí Hrubá mouka Mléko Rohlík Sůl Vejce
Vyzkoušeli recept

Komentáře k receptu

 • hornikol1
  hornikol1 |

  12. 12. 2015 14:29

  Super receptík, po dlouhé době jsem dělala knedlíky,tak jsem riskla ty vaše, přidala jsem o trochu více mouky(cca 100g) a déle jsem vařila,cca dohromady 30minut, ale povedly se perfektně,kypré, vláčné, krásně měkké, chlapi si s rajskou omáčkou pomlaskávali... :-) Určitě za 1..