Krémeše II.

moje hodnocení:

hodnotilo: 0
doba přípravy: neuvedeno
počet porcí: neuvedeno
počet kalorií: neuvedeno
autor: Recepty

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Na velkém plechu (vyloženém alobalem) si upečeme 2 rovné (tenké asi tak 4-5 mm) pláty listového těsta. Necháme vychladnout. Jeden necháme v plechu, druhý nakrájíme na čtverce velké cca 5x5 cm (je dobré, si pod plát, který zůstává na plechu, dát alobal i po stranách plechu).
2
Uvaříme hustý pudink - do něj dáme cukr i vanilkový cukr. Pudink ještě horký rozetřeme na plát, který je na plechu a necháme úplně ztuhnout. Vyšleháme šlehačku do tuha (se ztužovačem) a pak ji rovnoměrně rozetřeme na pudinkovou hmotu. Necháme v chladu ztuhnout. Pak na šlehačku klademe těsně vedle sebe nakrájené čtverce z druhého plátu. Polijeme čokoládou (nebo kupovanou polevou) tak, aby byl vrch koláče úplně zakryt - necháme v lednici ztuhnout, nejlépe do 2 dne. Krájime podle čtverců na povrchu horkým nožem.

Komentáře k receptu

 • katka Kopečková
  katka Kopečková |

  22. 11. 2005 22:02

  Ešte k tomu možem dodať, ž sú výborné krémeše medové s cesta na medové rezy / príp. kupované pláty/, plnené puginkovo - máslovým kréemom / vanilkový pudink/, šlahačkou a vrchný plát posypaný len múčkovým cukrom, 1 deň odležať a je to bájo...:)

 • Airan Novakova
  Airan Novakova |

  15. 11. 2005 10:38

  Tak na kremese muzu napsat jen : "mnam, mnam" :-)))

Další doporučené recepty: