Červený boršč na kyselo - židovská kuchyně

moje hodnocení:

5,0

hodnotilo: 1
doba přípravy: neuvedeno
počet porcí: neuvedeno
počet kalorií: neuvedeno
autor: J.Tereza

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Oloupanou řepu nakrájíme na plátky, dáme do hliněné nebo kameninové nádoby, zalejeme převařenou vodou, přidáme sůl, cukr, bobkové listy a utřený česnek. Necháme stát 3 dny.
2
Potom přecedíme, dosolíme, dochutíme pokud je třeba cukrem a povaříme. Podáváme jako teplou nebo studenou polévku s farvelami (viz. recept Farvely).
Použité ingredience v tomto receptu: Bobkový list Červená řepa Česnek Cukr Nové koření Sůl Voda

Komentáře k receptu

  • Marcela
    Marcela |

    26. 12. 2010 13:19

    Tento recept znám ještě jinak. Je na menší,nebo libovolné množství červené řepy. Do láhve od okurek se až po okraj naskládá dobře omytá neoloupaná červená řepa pokrájená na kolečka. Zalije se vodou, navrchu posype žitným šrotem,nebo se přidá kousek černého chleba,aby dobře kvasila, a navrch se přidají do vody dva až tři stroužky česneku. Zlehka se přikryje víčkem, nebo děrovaným igelitem, aby ke kvašení mohl vzduch. Nechá se kvasit tři až pět dní, a každý den se polévka protřepává. Jakmile je polévka příjemně navinulé chuti, slije se vylouhovaná polévka a zbytek vylouhované červené řepy vyhodí. Mezitím si dáme vařit boršč podle známých receptů, nebo pouze zeleninu a do hotového vývaru vylouhovanou vodu z červené řepy pouze přilijeme a kvůli mnoha vitamínům již dále nevaříme. Vylouhovanou vodu je také možno pít samostatně pouze se solí a pepřem. Tato polévka je úplný životabudič.

Další doporučené recepty: