Boršč Moskevský

moje hodnocení:

hodnotilo: 0
doba přípravy: neuvedeno
počet porcí: neuvedeno
počet kalorií: neuvedeno
autor: Recepty

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Kosti rozsekáme, řádně vypereme a vložíme do studené vody. Přidáme omyté maso.Vaříme, až je maso měkké.Očištěnou červenou řepu nakrájíme na nudličky a dusíme na 30g másla.Mírně podlijeme vývarem, přidáme rajčatový protlak a ocet,aby řepa neztratila barvu.
2
( můžeme použít i sterilizovanou ). Dusíme do měkka pod pokličkou. Na 30g másla podusíme na nudličky nakrájenou mrkev a cibuli nakrájenou na plátky. Podlijeme rovněž trochou vývaru a udusíme do měkka.
3
Z vývaru vyjmeme maso, vývar přecedíme, doplníme na 1 1/2 L, přidáme bobkový list, pepř, sůl, cukr a přivedeme do varu.
4
Do vývaru dáme zelí nakrájené na nudličky. Z 20g másla a hladké mouky připravíme světlou jíšku, kterou vývar zahustíme.
5
Vaříme 20 minut. Přidáme na větší kousky nakrájené maso, na nudličky nakrájenou šunku,na kolečka nakrájené párky,
6
podušenou zeleninu a řepu. Ještě chvíli povaříme. Smetanu dáváme do talíře při podávání. Jako přílohu volíme černý chléb.

Komentáře k receptu

  • 1kapr1
    1kapr1 |

    25. 3. 2011 12:56

    To není pravý moskevský boršč - chybí kopr, nedává se jen mrkev, ale kořenová zelenina, tj. celer a petržel, dávají se párky, ale proč kuřecí nevím?, proč v i ngrediencích není uveden bobkový list, czkr a ocet? Ve vývaru vařízem 15 minut zelí, pak přidáme podeušenou řepu a zeleninu, přidámne biobkový list, celý pepř, osolíme, jíšku a vaříme ještě 40 minut. Nakonec vložíme nakrájené maso, párky a šunku. Porce na talířích zjemníme kyselou smetanou.

Další doporučené recepty: