Rizoto z olihní - Balkán

moje hodnocení:

hodnotilo: 0
doba přípravy: neuvedeno
počet porcí: neuvedeno
počet kalorií: neuvedeno
autor: Recepty

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Olihně očistíme, tzn. chapadla oddělíme, odstraníme hlavu, vyjmeme vnitřnosti a péro (taková průhledná věc připomínající kus plastu), a omyjeme. Tělíčka a chapadla nakrájíme na kolečka. Na oleji osmažíme nakrájený česnek a polovinu petrželové natě. Přidáme olihně a zalijeme je vínem. Přidáme rajčatový protlak, bobkový list, sůl a pepř. Vše vaříme zhruba 20 minut (podle potřeby podléváme horkou vodou). Mezitím uvaříme v osolené vodě rýži do poloměkka. Pak rýži zcedíme a přidáme ji k olihním. Uvaříme do měkka (zhruba dalších 10 minut).
2
Když je hotovo, vyhmeme bobkový list a servírujeme posypané petrželovou natí a parmazánem. Je to tip na dovolenou. Chuť čerstvých olihní je lepší než těch zmražených. V Chorvatsku se cena za kilo olihní pohybuje zhruba kolem 20,- kun (tj. cca 85,- Kč). Dobrou chuť, Pile. Originální název: Rižot od liganja.

Komentáře k receptu

  • MagTuc
    MagTuc |

    29. 9. 2011 13:33

    no, cena jednoho kila olihní v ribarnici na Hvaru je v r. 2011 už 100 kun, ale pořád levnější než v restauraci. A svježe ribe i lignje iz mora chutnají skvěle, dobrou chuť, dobar tek.

Abecední seznam: