Tohle lahodné gelato prostě musíte zkusit. Pokud máte stroj na přípravu zmrzliny, vše je jednodušší. Krémovou směs do něj vlijte a spusťte příslušný program.
Žloutky a polovinu cukru dejte do mísy a šlehejte elektrickým šlehačem, až vznikne světlá pěna. Smetanu vlijte do kastrůlku. Přidejte zbytek cukru a kávu a zahřívejte, až se cukr rozpustí. Sundejte z plotny a nechte chvilku zchladnout. Pak kávovou smetanu za stálého míchání postupně vlijte do žloutkové pěny.
Misku postavte do teplé vodní lázně a směs šlehejte, až zhoustne. Krémovou hmotu nechte vychladnout, nejlépe tak, že misku ponoříte do vody s ledem a obsah občas promícháte. Pak zmrzlinu přendejte nejlépe do kovové misky s uzávěrem a dejte do mrazáku. Každých 30 minut prošlehejte.