Smažená zmrzlina

moje hodnocení:

5,0

hodnotilo: 1
doba přípravy: neuvedeno
počet porcí: 4 porce
počet kalorií: neuvedeno
autor: Ladia

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Rozšleháme vejce se škrobem, kus zmrzliny v něm obalíme, vytvarujeme, obalíme v kokosu, znovu obalíme v těstíčku a opět v kokosu. Až máme obalené všechny kousky zmrzliny, dáme je na chvíli zmrznout.
2
Do vyššího malého hrnce dáme rozehřát tuk na smažení. Připravíme si ovoce na ozdobu, rozehřejeme polevu ve vodní lázni a ušleháme šlehačku. Pak vložíme kuličku obalené zmrzliny na sítko a s ním krátce ponoříme do rozehřátého tuku a po zezlátnutí ozdobíme na talířu ovocem a šlehačkou.
3
Přelijeme čokoládovou polevou a ihned servírujeme.

Komentáře k receptu

 • Olympia
  Olympia |

  17. 9. 2007 14:48

  Vyskúšala som Vašu vyprážanú zmrzlinu. Celkom sa podarila. Ja zmrzlinu tiež vyprážam. Dopredu si urobím zo zmrzliny guľôčky. Nechám v mrazničke dobre stuhnúť. Najlepšie v iný deň ich obaľujem a vyprážam. Obaľujem ich v rozšľahanom bielku a obaľujem vo valčekom rozdrvených cornflakesoch. Kým sa mi rozohreje tuk na pečene, držím obalené guľôčky radšej v mrazničke. Po vypražení ozdobujem podľa vôle.

 • caribou
  caribou |

  29. 8. 2006 17:38

  Já si to taky nedovedu představit, všude to mají :)

 • pavla
  pavla |

  24. 5. 2005 17:20

  Je to dobré sice zpočátku mi připadalo divné smažená zmrzlina nedokozála jsem si nic pod tím představit ale je to dobré doporučuji

Poslední navštívené:

Abecední seznam: