Máslové kulichy

moje hodnocení:

hodnotilo: 0
doba přípravy: neuvedeno
počet porcí: 30 porce
počet kalorií: neuvedeno
autor: Recepty

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Na karton si nakreslíme tvar kulichu a vystřihneme jej. Poslouží nám jako šablona. Do prosáté mouky s cukrem přidáme změklé máslo, žloutek, nožem vše smícháme a rukama vypracujeme hladké těsto, které dáme odpočinout na 20 minut do chladu.
2
Plech lehce vymažeme tukem. Těsto rozválíme mezi dvěma fóliemi na placku o síle 4 mm, rádýlkem vykrájíme tvary kulichů, dáme je na plech, vložíme do trouby (elekrický sporák 200 °C/plyn stupeň 3), teplotu ihned zmírníme na 160 °C a cukroví upečeme dorůžova. Po částečném vychladnutí je přendáme rovnou na podložku.
3
Pečivo zdobíme až den před svátky, aby máslový krém nežlukl. Cukr a kakao prosijeme - každé do zvláštní misky. Na krém třeme změklé máslo s prosátým cukrem a žloutkem dohladka, nakonec do krému přidáme kakaový prášek, zamícháme a dáme vychladnout do ledničky. Krémem pak naplníme sáček s ozdobnou trubičkou a pečené kulichy ozdobíme. Místo bambulky dáme na každou lentilku.

Komentáře k receptu

  • Jana Wernischova
    Jana Wernischova |

    8. 12. 2005 11:55

    Ten recept vypadá bezvadně, ale přiznám se, že už den před středrým dnem nějak nemám ani sílu ani čas dodělávat cukroví. Jinak nápad s kulichem a bambulí z lentilky se mi moc líbí. Určitě si ten recept schovám a využiju později - kulicha přece můžu klidně servírovat ještě v únoru a v jinou dobu zase můžou být kytičky s lentilkou v prostřed, ona už se příležitost najde. A je bezva, že to můžu mít v mrazáku upečené a pak rychle naplnit, třeba když vám nečekaná návštěvao známí, že za hodinu dorazí.

Další doporučené recepty: