Španělská vajíčka

moje hodnocení:

5,0

hodnotilo: 1
doba přípravy: 15 minut
počet porcí: neuvedeno
počet kalorií: neuvedeno
autor: J.Tereza

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Šunku nasekáme na drobné kousíčky. Na pánvi rozpálíme trošku oleje, rozklepneme 3 vejce, trošičku osolíme. Když se dopékají, posypeme je sekanou šunkou a vejce opatrně lopatkou podebereme a přeložíme na polovinu. Necháme dopéct a dáme je na talíř. Posypeme strouhaným křenem. Takto upravíme i další vejce.
Použité ingredience v tomto receptu: Křen Olej Sůl Uzené maso Vejce

Komentáře k receptu

 • Eligie Materová
  Eligie Materová |

  3. 10. 2010 18:52

  Jsem z Kutné Hory a pamatuji pověstný malínský křen. Je pravda, že křen je plevel, ale taky je umění ho správně pěstovat. Netroufám si citovat cizí příspěvky, proto jen odkazuji na týden.cz - malínský křen.

 • Tereza Jarčušková
  Tereza Jarčušková |

  22. 3. 2006 07:09

  To ma prekvapilo, že sa chren nedarí vypestovať v Španielsku, veď je to burina, ktorú keď si raz dáte do záhrady, máte problém ju odstrániť. Ja ju mám len v kúte záhrady pod stromami, medzi zeleninu by som sa ho ani neopovážila dať. Koreň vykopáva manžel . Máte pravdu, že ten nakladný nestojí za nič. Ale keď prídete domov, kúpte si čerstvý, dá sa dlho skladovať a nestratí chuť. : )))

 • Andrea
  Andrea |

  21. 3. 2006 17:18

  Je pravda, že existuje Ruské vajíčko a v Rusku ho nepoznajú, tiež je pravda, že máme Španielske vtáčky a v Španielsku ich tiež nikto nepozná. Tieto jedlá by ovšem nebol žiadny problém v spomínaných krajinách pripraviť. Čo ale nie je možné, je pripraviť Španielske vajíčka, pretože tu neexistuje chren a ani sa ho nedarí vypestovať (klíma, zloženie pôdy atď.) . My si ho tiež nosíme z trhu vo Viedni... Existuje (zriedka) konzervovaný z Nemecka, bez chuti a úplne vyprchaný.

Poslední navštívené:

Abecední seznam: