Pudinková zmrzlina

moje hodnocení:

hodnotilo: 0
doba přípravy: neuvedeno
počet porcí: neuvedeno
počet kalorií: neuvedeno
autor: Věra z DC

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Pudinkový prášek smícháme s cukrem a rozmícháme v trošce studené vody. Zbylou vodu dáme vařit a do vřící vody pomalu za stálého míchání zavaříme rozmíchaný pudink. Krátce (asi 2 minuty) povaříme, odstavíme a za stálého mícháme necháme prochladnout (mícháme, aby se neutvořil škraloup)
2
Do vychlazeného pudinku přidáme citronovou šťávu a pak pomalu vmícháme předem připravenou ušlehanou smetanu. Nalijeme do nádobiček, které můžeme vyložit folií (bude se lépe vyndavat) dáme na mrazák a ještě několikrát promícháme, aby se netvořily krystalky ledu. Hotovou zmrzlinu můžeme zdobit ovocem dle chuti, šlehačkou a strouhanou čokoládou.
Použité ingredience v tomto receptu: Citronová šťáva Cukr Puding Smetana Voda

Komentáře k receptu

 • Věra
  Věra |

  4. 8. 2006 11:32

  Paní Magdo "Do vychlazeného pudinku přidáme citronou šťávu a pak pomalu vmíchme předem připravenou ušlehanou .... atd " viz text receptu... jako fígl uvádím číst recepty 2x. Stává se mi to občas také a proto recepty čtu i vícekrát hlavně když vařím a zároveň s někým mluvím.:-)) dejte vědět jak se podařilo.

 • Markéta
  Markéta |

  4. 8. 2006 09:27

  Pani Štroblová, chtěla bych si udělat doma zmrzlinu. Nechci ale nic tučného, proto mě zaujal váš recept odlehčený pudinkem. Ale mám strach, že se mi šlehačka při vmíchávání do horkého pudinku srazí :o( Lze to snadno nebo je na to potřeba nějakého fígle? DÍKY!

Další doporučené recepty: