Proužkované maso

moje hodnocení:

hodnotilo: 0
doba přípravy: neuvedeno
počet porcí: 8 porce
počet kalorií: neuvedeno
autor: Simča S.

Suroviny

Vložit do nákupu
  • 8
   ks vepřové maso řízky (nebo kuřecí)
  • 100
   g anglická slanina nakrájená na plátky
  • 4
   ks vejce
  • strouhanka
  • polohrubá mouka
  • 1
   ks smetana 12%
  • 3
   lžíce kečup - jemný

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Pekáček (nebo zapékací misku) vyložíme plátky anglické slaniny. Řízky naklepeme, osolíme a opepříme. Potom plátky masa obalíme ve strouhance, kterou do masa naklepeme. Potom maso protáhneme rozšlehanými vajíčky a nakonec obalíme v polohrubé mouce.
2
Na oleji je osmažíme (cca 2 minuty), potom naklademe na plátky slaniny v několika vrstvách. Plátky můžeme i rozříznout, pokud se nám někde nevejdou. Dáme je na sebe, vedle sebe - prostě vyplníme pekáček nebo misku v několika (asi 3) vrstvách. Do vajíček, ve kterých se obalovaly plátky, přidáme smetanu, kečup (může být jemný i ostrý podle vaší chuti). Směs osolíme a připepříme. Vše promícháme, zalijeme řízečky položené na slanině a dáme do trouby. Zapečeme do zlatova při 180 °C. Podle toho, kolik máme vrstev (tedy v jak velké nádobě zapékáme), to může být 20 - 40 minut. Krájíme svisle na plátky, jsou krásně pruhované, jak se střídají vrstvy masa a vaječné hmoty.
3
Kuchařka může klidně připravit řízečky den či dva dopředu do misky a uložit je v ledničce. V den podávání jen umíchá vejce se smetanou a dalšími ingrediencemi a nechá v troubě zapékat. V tomto případě rozmícháme při obalování plátků jen jedno vejce a zbylé tři až v den zapékání.
4
Převzato z časopisu Knihovnička recepty - Nejlepší řízky, plátky a řízečky.
5
V časopise bylo vepřové, já jsem vyzkoušela kuřecí - střídala jsem plátky prsíček (bílé maso) a plátky stehenních steaků (tmavší maso). Po zapečení byly mezi nimi narůžovělé vrstvy vaječné hmoty s kečupem. Tuto jsem ochutila česnekem, který máme moc rádi. Bylo to moc dobré i pěkné na talíři. Podávala jsem k tomu vařené brambory a okurkový salát.

Komentáře k receptu

 • Nejsou zde zatím žádné komentáře.
 
 

Další doporučené recepty: