Piškotová roláda pro začátečnice

moje hodnocení: 0

3.5

hodnotilo: 2
doba přípravy: neuvedeno
počet porcí: neuvedeno
počet kalorií: neuvedeno
autor: 2malasisi2

Suroviny

Vložit do nákupu
  • 5
   ks vejce
  • 150
   g cukr krupice
  • 100
   g polohrubá mouka
  • 1
   lžíce rostlinný olej

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Z bílků ušleháme sníh a zašleháváme po částech cukr do velmi tuhého sněhu. Pak na nejmenší stupeň šlehače zašleháme žloutky. Ručně opatrně vmícháme po částech mouku s olejem. Pečeme na pečícím papíru cca 15-20 min. při 175 °C. Po upečení necháme plát 2 minuty stát. Pak nahoru položíme další kus pečícího papíru, piškot uvolníme z plechu a obrátíme na podložku. Vrchní papír sloupneme, povrch poprášíme polohrubou moukou (ne kakaem ani cukrem) a papír položíme zpět. Teď roládu smotáme a necháme vychladnout.
2
Plníme krémy podle své chuti nebo jen marmeládou.
3
Tento recept není z mé hlavy, ale snad se bude hodit pro ty, kterým se roláda při motání trhá, jako se to stávalo mně. Já osobně peču na alobalu a i s alobalem smotám do vychladnutí.
Kategorie: Nejlepší dezerty
Použité ingredience v tomto receptu: Cukr krupice Polohrubá mouka Rostlinný olej Vejce
Vyzkoušeli recept

Komentáře k receptu

 • Miroslava Severová
  Miroslava Severová |

  14. 1. 2008 12:04

  Četla jsem si ten postup několikrát, jsem z toho nějaká zmatená. Já normálně peču piškot, i jiné těsto, které chci smotat na roládu na pečícím papíru, po vytažení z trouby také nechám asi dvě minuty stát, a pak normálně smotám i s papírem. Nechám do druhého dne, nebo stačí do úplného vychladnutí a pak rozmotávám a papír lze lehce stáhnout, normálně namažu krémem nebo marmoškou a znovu opět smotám do původní podoby.

 • Květoslava Cimpová
  Květoslava Cimpová |

  11. 1. 2008 20:41

  Já přikryji právě upečenou roládu suchou utěrkou a jdu hned dělat krém. Roláda se pod utěrkou lehce zapaří. Po vychladnutí ji potřu krémem a smotám.Pokud jí potíráme marmeládou, tak není vůbec třeba na nic čekat, jen ji trochu nechat vychladnout, vlažnou potřít a svinout.