Vánoční františky

moje hodnocení:

hodnotilo: 0
doba přípravy: neuvedeno
počet porcí: neuvedeno
počet kalorií: neuvedeno
autor: Recepty

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Z uvedených surovin zpracujeme rukama v míse (je to lepší než na vále, nikam to nepadá) těsto a hned vtlačujeme do formiček - použivám malé rohlíčky, tyčky, košíčky. Pečeme v těchto formičkách na 150 °C a vyklopíme po upečení jenom lehce vychladlé. Když na ně zapomenete, jde to potom hůře. Já je plním až druhý den, kdy si našleháme ve vodní lázni krém - t.j. 3 celá vejce zasypu 120 g cukru krupice a 30 g kakaa, opatrně zamíchám a potom ve vodní lázni (voda ve spodním kastrolku musí být studená a postupně se při šlehání zahřívá) šlehám asi 10 minut, až voda začne skoro vřít. Potom šleháme ještě asi 2 minuty mimo vodní lázeň.
2
Po vychladnutí tento krém zašlehám do másla. Je velice dobrý a já jej někdy ještě zjemním přidáním trochou uvařeného pudingu. Do krému můžeme přidat trochu rumu. Krém stříkáme na rohlíčky, plníme jím tyčky, které můžeme spojit nebo nechat samostatně a nakonec pocákáme čokolád. Polevou nebo spojené tyčky do ní namáčíme. Je to velice dobré cukroví a z jednoho těsta naděláte vlastně několik druhů cukroví.
3
Košíčky plním nejdříve bílým krémem, do kterého zamíchám na drobno nakrájené rozinky, namočené předem v rumu. Potom dozdobím čokoládovým krémem, kouskem želé, ananasu a pocákám čokoládovou polevou. Zkuste o Vánocích a potom dejte vědět!

Komentáře k receptu

  • pche
    pche |

    2. 12. 2011 11:14

    Vánoční františky jsou kadidlo...

Další doporučené recepty: