Schované srdce

moje hodnocení:

3,0

hodnotilo: 2
doba přípravy: 120 minut
počet porcí: neuvedeno
počet kalorií: neuvedeno
autor: SweetBetty4

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
1. Předehřejte troubu na 180 stupňů a vymažte dlouhý obdélníkový pečící plech (cca 30 cm)
2
2. Smíchejte dohromady 200 g Hery a 200 g cukru. Přidejte 4 vejce.
3
3. V oddělené míse smíchejte dohromady 300 g mouky, 2 lžičky kypřícího prášku a špetku soli a vmíchejte do směsi spolu s 100 ml mléka.
4
4. Zbarvěte směs na světle červenou potravinovým barvivem (začněte jen troškou a poté pokračujte v přidávání, dokud nedosáhnete barvy, kterou chcete)
5
5. Vlijte směs do připraveného plechu a nechte péct v troubě přibližně 55 minut. Zkuste, zda je vše dobře propečené pomocí špejle, kterou zapíchnete doprostřed koláče a po vytažení by měla být úplně čistá. Nechte koláč cca na 10 minut vychladnout a vyjměte ho z plechu.
6
6. Vykrájejte z něj pomocí vykrajovátek jednotlivá srdíkča.
7
7. Připravte si podruhé stejnou směs na koláč, jak je popsáno v kroku 1 až 3. Vlijte malé množství směsi na dno připravené formy.Na směs naskládejte srdce těsně vedle sebe do řady. Naplňte formu zbytkem směsi. Pečte zhruba 50 minut v předehřáté troubě. Když je vše upečené, vyndejte formu z trouby a nechte vychladnout.
8
8. Pokud chcete, můžete přidat čokoládovou polevu: Rozpusťte 200 g čokolády v mikrovlnce nebo na plotně ve vodní lázni. Nalijte čokoládovou polevu na vychlazený koláč. Nakrájejte koláč na plátky a servírujte a užívejte si každé srdce, jedno po druhém.

Komentáře k receptu

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.