Vypadá jednoduše a také jednoduchý je. Množství mléčné směsi, kterým se upečený piškot přelévá, se vůbec nebojte. Právě díky ní je tento jihoamerický koláč ve finále tak krásně vláčný.
Troubu předehřejte na 170 - 180 °C. Dortovou formu nebo menší plech s vysokým okrajem vyložte pečicím papírem. Pokud použijete formu, papír nejdříve navlhčete a zmuchlejte, aby ve formě lépe držel.
2
V míse ušlehejte žloutky s cukrem do světlé pěny a postupně do nich zašlehejte horkou vodu. Bílky ušlehejte při střední rychlosti dotuha. Postupně do nich zapracujte mouku prosetou s práškem do pečiva a vše zlehka propojte se žloutkovou směsí. Těsto nalijte do formy nebo na plech, uhlaďte, dejte do vyhřáté trouby a pečte asi 30 minut. Upečený korpus nechte vychladnout.
3
V misce promíchejte suroviny na přelití. Vychladlý korpus na mnoha místech propíchněte špejlí nebo špízovou jehlou a po částech za pomoci stěrky do něj zapracujte mléčnou směs. Tak se dostane pořádně dovnitř a nesteče zbytečně na okraje. Dezert nechte uležet v lednici minimálně 2 hodiny, ale klidně přes noc.
4
Před podáváním ušlehejte smetanu s cukrem, potřete jí povrch dortu a ozdobte ho třešničkami.
Tak je to ale správně, zkuste přečíst zahraniční weby - receptů je tam spousta a všude se používá podobné množství mléka...
mlékodává
|11. 6. 2012 15:37
Při vší úctě... buchta z 1,5 hrnku mouky (nějakých max. 300 gramů) prolitá skoro 3/4 litrem mléka, byť kondenzovaného... tak to ve mě budí obrovské pochybnosti. Do toho bych nešla :-$