Chleba "Šumava"

moje hodnocení:

3,0

hodnotilo: 1
doba přípravy: 10 minut
počet porcí: neuvedeno
počet kalorií: neuvedeno
autor: pepibubu

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Nejprve začneme kváskem - do 2 lžic mléka dáme lžičku cukru a rozdrobíme droždí, necháme vzejít. Mezitím si ohřejeme půl litru jakékoliv tekutiny - voda, mléko, podmáslí..... Nám nejvíc chutná s mlékem, tak děláme s mlékem, ale dá se i jenom s vodou. Smícháme sypké suroviny, přidáme lžíci octa, půl litru vlažného mléka (aby bylo na prst příjemně teplé), kvásek, a uděláme těsto. Poprášíme moukou, přikryjeme utěrkou a necháme hodinu kynout.
2
Po hodině přendáme na plech s pečícím papírem, troubu předehřejeme na 220 (já mám horkovzduch, dávám program horní a spodní těleso). Ušíšaný bochník (já dělám opravdu kulatý, podlouhlý se mi nepodařil hezky :-) necháme ještě 30 min kynout na plechu.
3
Pak pečeme 15 minut na oněch 220, poté ubereme a dopékáme 35 - 45 minut na 200 stupňů - podle toho, jak peče trouba. V průběhu pečení 2 - 3x potřeme - někomu vyhovuje osolená voda, jinému olej, další si namíchá olej který naředí vodou.
4
A na závěr finta fň :-) Prakticky hned, jak ho vyndáme z trouby, je fajn ho zabalit do vlhké utěrky. Krájet až po úplném vychladnutí, nejlépe druhý den.
5
Je to ideální chleba pro ty, kteří mají radši hutné těsto, a ne nadýchané nic. Tohoto chleba stačí i chlapovi polovic toho, co sní jindy.
Vyzkoušeli recept

Komentáře k receptu

  • ČernáLuna
    ČernáLuna |

    12. 6. 2012 21:53

    Tento chleba nás chuťově moc nenadchnul, po zabalení do utěrky zgumovatěl.

Další doporučené recepty: