Zdravý banánový pohár speciál

moje hodnocení:

hodnotilo: 0
doba přípravy: 20 minut
počet porcí: 1 porce
počet kalorií: neuvedeno
autor: lukino185

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Otevři vaničku tvarohu a větší část tvarohu (asi tři čtvrtiny) vyndej lžící do plastové misky. Přidej k této větší části tvarohu 2 vrchovaté polévkové lžíce kakaového prášku s cukrem, 2 polévkové lžíce mléka na rozředění a pořádně hmotu rozetři, aby byl tvaroh stejnoměrně hnědý. Zbytek bílého tvarohu ve vaničce nech zatím stranou.
2
Nakrájej banán napříč asi na půl centimetru silná kolečka. Kolečka naskládej na dno misky – té hezčí, ve které budeš pohár servírovat na stůl.
3
Kakaem obarvený tvaroh naskládej lžící do tvaru kopečku do misky. Jako ozdobu přidej asi čtyři kousky bílého tvarohu z vaničky.
4
Teď přijde umění. Zkus příborovým nožem celý kopeček uhladit šikovně na povrchu tak, aby se obě barvy tvarohu do sebe trochu zatočily. Začni dole. Lžíci nebo tupý nůž si předtím namoč do vody. Nezajížděj do hloubky, zůstaň na povrchu. Zkus to jedním tahem, kolem dokola, spirálovitě nahoru a lžíci či nůž táhni spíš naplocho, jako bys celý pohár chtěl jen uhladit. V misce se vytvoří tmavé a světlé tvarohové kruhy.
5
Tak co? Jestli se to kapičku nepovedlo, nevadí, žádný učený z nebe nespadl, to už jsme si říkali jinde a napodruhé to bude perfektní!
6
Zapíchej do kopečku mandle nebo nesolené kešu oříšky a je to!
Použité ingredience v tomto receptu: Banány Kakao Mandle Polotučný tvaroh

Komentáře k receptu

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další doporučené recepty: