Linecké dlaždičky

moje hodnocení:

5,0

hodnotilo: 1
doba přípravy: neuvedeno
počet porcí: neuvedeno
počet kalorií: neuvedeno
autor: Recepty

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Vypracujeme těsto z mouky, másla, cukru, žloutků, citr. kůry a prášku do pečiva. Zpracovávám 1apůl dávky na plech 40x30 cm. Podle dna pekáče si připravím velikost (jako formu) pečícího papíru a z těsta na něm vyválím 2 placky. Jednu placku nepeči na papíře, ale na vymazaném a vysypaném oplechu, druhou na papíře, lépe se pak přenáší. Vzhledem k tomu, že se pak krájí malé "dlaždičky" papír by překážel. Placky upečeme, vychladlé spojujeme - na placku bez papíru namažeme marmeládu (nejlépe rybízovou), na marmeládu dáme ořechovou náplň, na ořechovou náplň položíme druhou placku - opatrně sesuneme z papíru, namažeme opět marmeládou a polejeme polevou.
2
Náplň: umleté ořechy používám asi 200 g, smíchám s uvařeným mlékem, osladím podle chuti, trochu citronové kůry, rum, dávám víc, můžeme pro výraznější barvu přidat kakao.
3
Poleva: 250 g moučkového cukru, 2 lžíce citronové šťávy, 3 lžíce vřelé vody, kterou přídáváme za stáleho tření po lžících. Rozkrájím po zatuhnutí na malé obdélníčky pomocí školního pravítka, rozměřím si pekáč na dílky a za pomocí pravítka nakrájím, aby všechny obdélníčkxy byly stejné velikosti.
4
Není složité, pouze jsem musela rozepsat své zkušenosti, abych vám usnadnila přípravu. Ještě jeden postřeh, udělláte-li ořechovou náplň řidší, zahustíme roztrouhanými dětskými piškoty, anebo můžeme nahradit i část ořechů.

Komentáře k receptu

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další doporučené recepty: