Masový dort

moje hodnocení:

5,0

hodnotilo: 1
doba přípravy: neuvedeno
počet porcí: neuvedeno
počet kalorií: neuvedeno
autor: Recepty

Postup přípravy receptu

Vložit do kuchařky
1
Z přísad kromě kapusty vymícháme hmotu. Kapustu spaříme a necháme pak vychladnout. Poté s ní vyložíme formu na dort a pak vložíme připravené maso, ale jen půlku. Pořádně upěchujeme a na to dáme plátky sýra, salám nebo zeleninu. Zbytek přísad záleží na chuti a fantazii. Pak dodáme zbytek masa a opět upěchujeme a přikryjeme zbytkem listů z kapusty. Pečeme ve vodní lázni pozvolna asi hodinu. Pak necháme vychladnout a zdobíme různími pomazánkami dle fantazie a chuti oslavence.
Použité ingredience v tomto receptu: Kapusta Mléko Mleté maso Pepř mletý Strouhanka Sůl

Komentáře k receptu

 • cherri
  cherri |

  27. 3. 2006 13:04

  Druhý masový dort: polovinu sekané vtěsnáme do vymazané a vysypané dortové formy, vložíme náplň sýrové a šunkové plátky, případ.plátky vař.vajec,kapie apod.,zase sekaná.Upečené studené celé pomažeme sýrovou nebo jinou pěnou.Boky posypeme strouhanými ořechy a vrch zdobíme pusinkami z šunk.krému,zdob.ořechy a olivami.Uprostřed růžice z rajčete, lístky bazalky.

 • cherri
  cherri |

  27. 3. 2006 12:54

  Ještě dodatek k hodnocení masového dortu, které jsem poslala před chvílí. Dělám několik druhů dortů. Peču je v dortové formě. Když ho peču ve slanině, růžičkovitě slaninu skládám tak, aby přečuhovala a po uložení sekané a uprostřed vloženého sýra, šunky apod.Nahoře zase růžičkovitě složím slaninu. Upečené,vyklopené dám pak pod gril,aby byla kůrčička.

 • cherri
  cherri |

  27. 3. 2006 12:18

  Jelikož nejsme na sladké, dělám také masový dort, ale nedávám ho do kapusty. ale do plátků slaniny a peču. Zdobím sýrovými nebo šunkovými krémovými pusinkami, navrch olivy.Z.

Abecední seznam: