Kupované výrobky, které zvládnete doma: Pribináček, piškoty nebo máslo

Kupované výrobky, které zvládnete doma: Pribináček, piškoty nebo máslo

Sladké i slané dobroty nebo potraviny, na které nedáte vy a vaše ratolesti dopustit. Věděli jste, že mnoho kupovaných výrobků zvládnete doma a chuťový rozdíl ani nepoznáte? Přesvědčte se sami!

1. Pribináček

Tvarohový a jemný, to je lahodný dezert, který dětem prospívá. Zklidňuje zažívání a společně s ovocem a piškoty si ho zamilujete.

2. Máslo

Domácí máslo zvládne i naprostý začátečník! Stačí chvilka trpělivosti, ruční šlehač a máslo je na světě. Nezapomeňte ho nechat ztuhnout v lednici a když přidáte sezónní medvědí česnek, získáte rázem ještě lepší výsledek.

3. Nakládaná sušená rajčata

Italská specialita, která si získala své místo v českém jídelníčku hodně rychle. Není se čemu divit, sušená rajčata v oleji chutnají výborně v salátu, jako náplň masové rolády nebo jen tak na talířku s kvalitní šunkou.

4. Smažené brambůrky

Ať už se rozhodnete strávit večer ve dvou nebo jen tak sami u televize, vždy je dobré mít u sebe něco malého. Bramborové lupínky připravené doma chutnají lépe než z obchodu a pokud chcete mlsat bez výčitek, připravte je v mikrovlnné troubě.

5. Jahodová zmrzlina

Jahodová zmrzlina patří k těm nejprodávanějším a není se čemu divit - je tak akorát sladká, osvěží a chuťově si rozumí i s teplými palačinkami.

Podívejte se na rozhovor se zmrzlinářem z Crème de la Crème, který radí, jak poznat kvalitní zmrzlinu:

6. Domácí krtkův dort

Kakaový korpus, šlehačková náplň a banány. Kombinace, které by odolal jenom málokdo. Vyzkoušejte si přípravu tohoto legendárního dortu od základu a uvidíte, že výrazně ušetříte!

7. Horká čokoláda

Není nic jednoduššího, než sáhnout po dóze plné sypkého prášku, zalít horkým mlékem a čokoláda je na světě. Víte ale, že kupovaná směs je plná cukru? Připravte sobě a svým dětem kvalitní čokoládu, která chutná všem.

8. Křížaly

Křížaly neboli sušená jablka jsou stále nejprodávanějším sušeným ovocem. Jejich domácí příprava je až směšně jednoduchá, stačí myslet dopředu a pořádně usušená jablka můžete skladovat v uzavřené dóze až několik měsíců.

9. Dětské piškoty

Piškoty jsou skvělé jako základ do dezertů nebo v případě, že ze zdravotních důvodů nemůžete pořádně jíst. Vyzkoušejte domácí, u kterých přesně víte, odkud a z jakých surovin pocházejí.

10. Mramorová čokoláda

Zdánlivě obyčejnou čokoládu stačí rozpustit, smíchat s dalšími ingrediencemi a jedlý dárek pro vaše nejbližší je na světě!

11. Kinderbueno

Dobrota, které neodolají děti ani dospělí. Křupavý dezert plný krému tak, jak ho znáte z obchodů. Domácí varianta chutná o to lépe, když víte, že jí můžete udělat tolik, kolik zvládnete sníst.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky