Odlehčený jídelníček: 7 zdravých salátů na celý týden

Odlehčený jídelníček: 7 zdravých salátů na celý týden

Odlehčený jídelníček by měl obsahovat především spoustu ovoce a zeleniny. Naučte se připravovat saláty na každý den podle 7 zdravých receptů tak, aby vám doopravdy chutnaly.

1. Salát z grilované cibule a avokáda s parmazánem

Cibule má antibakteriální účinky a společně s avokádem, které obsahuje zdravé a pro tělo potřebné tuky, tvoří dokonalý a nutričně vyvážený oběd.

2. Salát z mangoldu a broskví s kozím sýrem

Kozí sýr má specifickou chuť, kterou jedni milují a druzí nenávidí. Pokud ho smícháte společně s mangoldem a broskvemi, oblíbíte si ho hned na první ochutnání.

3. Cizrnový salát s rajčaty a chorizem

Cizrna neboli římský hrách je luštěnina plná bílkovin a do svého jídelníčku by ji měli zařadit všichni, kdo se po Novém roce rozhodli shodit přebytečná kila.

4. Salát s hroznovým vínem a vlašskými ořechy

Jak vám dohromady zní hroznové víno, vlašské ořechy a kuřecí maso? Chuťově je skvělé jak v teplé, tak studené formě. Ořechy doporučujeme přidávat do každého salátu v množství alespoň 40g, jelikož obsahují mnoho zdravých tuků.

5. Orientální kuřecí salát

Neobvyklý orientální salát ze zdravých surovin jako je máta, limetka, arašídy a kuřecí maso. Na přípravu salátu je potřeba pouze čas - maso musíte takzvaně táhnout ve vývaru až dvě hodiny, ale uvidíte, že výsledek stojí za to!

6. Teplý čočkový salát

Pokud jste se na Nový rok nepřejedli čočky, musíte vyzkoušet teplý čočkový salát, jeden z našich 7 zdravých favoritů. Ideální je černá nebo červená čočka, ale pokud ji zrovna nemáte po ruce, přidejte do salátu jakýkoliv jiný druh. Překvapit vás může kombinace chutí, které dominují sladké brambory neboli batáty.

7. Salát se sýrem, fazolkami, čočkou a špenátem

Zakončete týden salátem plným zeleniny s ne tak známým sýrem halloumi. Ingredience na jeho přípravu jsou levné a na výsledku si pochutná celá rodina.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky