9 nejlepších receptů na velikonočního beránka i mazanec

9 nejlepších receptů na velikonočního beránka i mazanec

Velikonoce se blíží a kromě receptů na jarní pomazánky je potřeba myslet i na to, jaké sladké dobroty budou letos zdobit váš stůl. Vyzkoušejte tradiční i neobvyklé recepty na beránka, mazanec nebo sušenky. Všechny chutnají skvěle!

1. Velikonoční beránek z tvarohového těsta

Jestli něco o Velikonocích musíte upéct, tak rozhodně beránka! Přidejte tvaroh, který zaručí, že těsto bude dokonale vláčné, nebude se drobit a bude chutnat skvěle i jen tak samotný.

2. Jidáše

Velikonoční jidáše neboli pečivo ve tvaru malých pletenců. Údajně se jidáše pekly ze zbytků těsta a dávaly se dětem. Rozhodně si na nich ale pochutnají i dospělí!

3. Kynutý mazanec

Mazanec se chuťově podobá vánočce a většinou se z jedné dávky pečou rovnou dva. Před pečením nezapomeňte mazanec potřít a posypat mandlemi.

4. Tradiční velikonoční beránek

Klasický recept na velikonočního beránka tak, jak ho znáte. Těsto můžete obměnit o pomerančovou kůru či oříšky, povrch naopak přelít čokoládovou nebo cukrovou polevou. Všechny varianty budou chutnat skvěle!

5. Pletený věnec s rozinkami

Pletený věnec zvládne každý, stačí trochu zručnosti a pozornosti. Po upečení ho nezapomeňte pocukrovat a chcete-li, můžete ho přes noc zavěsit v kuchyni jako jedlou dekoraci, na které si ráno pochutná celá rodina.

6. Beránek do 30 minut!

Pro případ, že velikonoční pečení nestihnete, je zde recept na beránka do 30 minut! Stejně jako u všech ostatních receptů na beránka, i tady platí, že chutná výborně samotný i přelitý čokoládovou polevou.

7. Velikonoční jidáše s ořechy a rumem

Jeden z dalších osvědčených receptů na jidáše, tentokrát s rumem a ořechy, díky kterým těsto po rozkousnutí křupe.

8. Mazanec z domácí pekárny

Máte doma pekárnu? Není nic jednoduššího, než nasypat všechny ingredience do pekárny a počkat, až se mazanec sám zpracuje a upeče.

9. Linecká velikonoční vejce

Velikonoční pečení se neobejde ani bez velikonočních sušenek. Linecké pečivo totiž není pouze vánoční záležitost, a tak dejte prostor fantazii a pomocí velikonočních vykrajovátek vytvořte sušenky pro koledníky.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky