Sladké koblížky, kterým neodoláte: Tvarohové, kynuté i z cukety

Sladké koblížky, kterým neodoláte: Tvarohové, kynuté i z cukety

Jsou nadýchané, pocukrované a plné marmelády i čokolády. Sladké koblížky si můžete dopřát v několika podobách a ne vždycky musí být z kynutého těsta. Jedno je ale jasné, vyzkoušet musíte všechny!

1. Tvarohové koblihy

Koblihy jsou díky tvarohu dokonale nadýchané a navíc nemusíte čekat, než vykynou. Po usmažení je nezapomeňte nechat okapat na ubrousku, který vsákne přebytečný omastek.

2. Masopustní koblihy

Masopust je dávno za námi a tyhle skvělé koblihy si můžete dopřát nejenom v jeho průběhu. Vyzkoušeno redakcí časopisu F.O.O.D.!

3. Koblihy s kaštanovou náplní

Udělejte změnu a poddejte se netradiční kaštanové chuti. Pozor dejte na kaštany, které rostou u nás a jsou prudce jedovaté. Jedlé zakoupíte v obchodech a připravit z nich můžete sladké kaštanové pyré.

4. Rumové koblihy

Jen málokterá ingredience se přidává do českých moučníků tak často, jako právě rum. V případě, že se chystáte koblihy servírovat dětem, nemusíte se vůbec bát, vlivem tepla všechen alkohol vyprchá a zůstane pouze specifitcký šmrnc.

5. Cuketové koblihy

V kuchyni se má experimentovat a cuketové koblihy jsou toho jednoznačným důkazem. Nejenom cuketové koblihy, ale i koláče chutnají výborně!

6. Rychlé koblihy

Koblihy bez dlouhého kynutí si můžete připravit, kdykoliv se vám zachce. Vyžadují odpočinek pouhých 20 minut, během kterých můžete připravit náplň, nejlépe do zdobicího sáčku, pomocí kterého náplň do koblih vtlačíte.

7. Pečené koblihy s džemem

Tradiční koblihy s džemem se řadí mezi českou klasiku, které jen málokdo nepodlehne. Hotové koblihy pocukrujte moučkovým cukrem nebo ještě horké potřete máslem a obalte v cukru krupici.

8. Jablkové koblihy se skořicí

Skořicovo-jablečná vůně je typicky podzimní, ale i v zatažených jarních dnech ji jistě oceníte. Doporučujeme podávat společně s šálkem horkého čaje nebo kávy.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky