9 receptů ze špenátu: Nádivka, palačinky i muffiny

9 receptů ze špenátu: Nádivka, palačinky i muffiny

Špenát aneb zdravá zelená potravina, kterou lze servírovat i jinak než jako rozmraženou přílohu k bramborovým knedlíkům a uzenému masu. Naučte se jej v kuchyni používat a uvidíte, že si ho zamilujete!

1. Špenátové palačinky

2. Špenátová (nejen) velikonoční nádivka

Špenát je bezesporu jarní surovina, která se hodí do velikonočních receptů, jako je právě třeba nádivka.

3. Špenátové brambory

Jako příloha i jako rychlá večeře, to jsou špenátové brambory. Použít můžete jak čerstvý listový, tak mražený. Skvěle chutnají i lehce rozmačkané s trochou smetany!

4. Nadýchané špenátové lívance

Lívance na slaný způsob podávejte se sýrem, šunkou nebo tofu. Ve všech případech se jedná o super zdravý pokrm, kterému špenát dodá tu pravou chuť!

5. Špenátové muffiny

6. Tagliatelle se špenátem a houbovou omáčkou

Italské těstoviny tagliatelle neboli široké nudle chutnají s houbami a špenátem přímo skvěle! Ingrediencemi nešetřete, ať mají těstoviny dostatek omáčky.

7. Slaný koláč se špenátem a kozím sýrem

Slaný koláč neboli quiche z křehkého těsta pochází z Francie. V dnešní době má mnoho podob a naším špenátovým favoritem je rozhodně tento recept s kozím sýrem!

8. Slavnostní špenátová roláda s lososem

Maso a špenát je nerozlučná dvojice, ať už se rozhodnete pro uzené nebo rybí. Odlehčeným důkazem je i tato roláda s lososem, jehož maso je tak jemné, že se roláda při nakousnutí rozpadá v ústech.

9. Špenátová polévka

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky