Zázračný zázvor: Připravte z něj smoothie, sladkou roládu i telecí nudličky

Zázračný zázvor: Připravte z něj smoothie, sladkou roládu i telecí nudličky

Zázvor má léčivé účinky, funguje jako prevence i jako vyzkoušený pomocník při nachlazení a viróze. Přesvědčte se, že vás zázvor postaví na nohy nejenom v podobě horkého čaje.

1. Horké zázvorové smoothie s mrkví

Svačina plná vitamínů, která zahřeje nejenom štiplavým zázvorem. Horké smoothie s mrkví vás ráno nakopne a k večeru dodá dostatek potřebných živin.

2. Telecí na zázvoru a olivách

Zázvor je nedílnou součástí indické i asijské kuchyně. S aromatickou chutí se často setkáváme i v klasických receptech, jako je guláš, a skvěle funguje i v kombinaci s telecím masem.

3. Domácí zázvorová limonáda

Zázvor, máta, citron a limetka vyženou z těla všechny bacily. Domácí limonáda funguje jako lék i jako letní osvěžení. A my ji milujeme v každém ročním období!

4. Zázvorová roláda s tvarohem a povidly

Roláda s tvarohem a povidly proti chřipce? Uznáváme, že zázvor v kombinaci s cukrem a šlehačkou nefunguje 100% protizánětlivě, ale roládu jako odměnu za poctivé léčení si jistě zasloužíte!

5. Zázvorový čaj

Klasika na závěr aneb nejúčinnější přírodní lék. Zázvorový čaj neléčí jenom nachlazení, ale pomáhá také při žaludečních potížích, snižuje cholesterol a stimuluje krevní oběh.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky