Sladký nedělní dezert? Vsaďte na větrníky a míša řezy!

Sladký nedělní dezert? Vsaďte na větrníky a míša řezy!

Každý si rád v neděli po úklidu odpočine nad hrnkem kávy s něčím sladkým. Připravili jsme si pro vás několik receptů pro inspiraci.

Karamelové větrníky

Tradiční český zákusek, který si rádi dopřejeme ke kávě. Nadýchané odpalované těsto na plechu vytvoří spirály, které připomínají větrník, po kterém je zákusek nazván. Už nemusíte chodit do cukrárny, lepší si zaručeně uděláte doma.

Míša řezy

Oblíbené míša řezy, jak už název sám o sobě vypovídá, jsou variací všemi milované zmrzliny míša. Díky tomu si můžete být jisti, že potěšíte nejen děti, ale i vaše známé co rádi mlsají.

Americký jablečný koláč

Nevíte, co s jablky? Zkuste jablečný koláč v americkém stylu. Jablka krásně změknou a ořechová drobenka doplní sladkou chuť.

Drobenkový kakaový koláč s tvarohem

Kakao a tvaroh jsou vždy výborná kombinace. Základ z kakaové drobenky celý zákusek ještě zjemní a zvláční.

Košíčky s nutelovým krémem

Lískovo čokoládový krém nutella miluje snad každý z nás. Je mnoho receptů a variací, jak tento cukrářský výrobek využít jinak než na pomazání chleba. Zkuste nutellové košíčky a uvidíte jak rychle zmizí.

Šátečky z tvarohového těsta

Česká klasika na spokojené odpoledne s provoněnou kuchyní od tvarohových šátečků. Na jejich výrobu vám stačí jen pár minut a hned po upečení si je můžete vychutnávat.

Ořechové banánky

Všichni známe ověřenou klasiku - banánky v čokoládě. Ale těsto s mletými vlašskými ořechy zní také lákavě a určitě si na něm pochutnáte.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky