Autor:

Patison s náplní

Snadné
Ingredience
Patizony 1 ks
Šunka
(nebo jakýkoliv měkký salám)
 
Tvrdý sýr  
Hladká mouka  
Vejce  
Sůl  
Strouhanka
- na obalení
 
Rostlinný olej
na smažení
 

Postup přípravy:

Zařazení: Maso, Pokrmy, Ze zeleniny, Uzeniny

Patison oloupeme, očistíme. Rozřežeme napříč asi na 1,5 cm plátky. Vyškrábneme jádra. Tyto plátky si nařízneme pro vložení náplně ze stran. Náplň je především umístěna v otvorech ( kde byla jádra) a pevným patisonem jen přidržována. Pozor ale, nechat nějakou stranu (strany) neprořezanou, aby náplň lépe držela. V podstatě stačí jen naříznout kousek protože jsou tam otvory po vydlabání jader. Do vzniklého prostoru vložíme šunku nebo měkký salám (chutný je např. i gothaj), tenký plátek tvrdého sýra tak, aby zbytečně nic nepřečnívalo. Usnadní to pak obalování. Dělám i ze čtvrtin s tím, že nařezávám jakoby od středu patisonu (užší místo). Naplněné obalíme v mouce, vejci, strouhance a smažíme ve friťáku nebo na pánvi.
Podáváme s bramborem a tatarskou omáčkou event. zeleninovým salátem.

moje poznámky vytisknout recept do nákupního seznamu do mojí kuchařky přidat fotografii

Přidání fotografie:


Přihlášený uživatel může nahrávat fotografie k receptu.

Hodnocení uživatelů
Hodnoceno: 1 x
1
5 1 5 1
Maso plné bylinek Články z

Komentáře k receptu: Patison s náplní

Komentáře

  1. Iva Malá   03.12.2007 | 20:41 | reagovat |

    Ano, plátky trochu silnější-asi tak do 1,5 cm - aby šly ještě v nějaké straně /vodorovně/ rozříznout a do toho otvoru / a také po jádrech/ vložit salám atd. Ted mi napadlo - prostě udělat tam trochu jako kapsu. Pro začátek bych raději zvolila jen 1/2 plátku /rozřezané v šířce, napříč/. Vypadá to trochu jako V a tu část od středu / otevřenější, širší, která má užší masu/ rozříznu tak do 2/3 - aby šlo vložit náplň a drželo k té špičatější straně. Vyjdou pak z toho takové menší bochánky , opět ve tvaru jakoby V. Jinak celý plátek je zase větší , dá se řezat i opačně /ke středu/ - na tom ale nezáleží přece.Když se nezadaří a řez je větší, nevadí, ale je složitější při obalování, musí se opatrněji a trochu přitlačit-aby nevypadávala náplň.Na to ale přijdete, je to snadné. Doufám, že jsem vysvětlila podrobněji .Je to levné, chutné a když máme větší úrodu, tak i plněné, osmažené zamrazíme. Pak třeba v zimě přijde vhod-je to změna.

  2. Jarka O.   30.11.2007 | 11:30 | reagovat |

    Jejda, patizony milujeme, ale asi nějak špatně chápu to rozřezání - jsou to jednotlivé plátky nebo to nakonec drží pohromadě ? Chtělo by to obrázek...

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Václav Kopta se svěřil: Sáhli jsme si se ženou na dno Václav Kopta se svěřil: Sáhli jsme si se ženou na dno
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web