Paleo dieta v receptech, kde byste ji nečekali

Paleo dieta v receptech, kde byste ji nečekali

Paleo či paleolitická dieta je další alternativní způsob stravování, který se těší velké oblibě. Vyzkoušejte 6 receptů bez mléka, sýrů, luštěnin, obilovin, inspirovaných dobou kamennou.

1. Steak na pepři dle Karla Pinka

Paleo steak na pepři podle osvědčeného receptu šéfkuchaře, prověřený redakcí časopisu F.O.O.D., který si oblíbí všichni milovníci kvalitního masa. Hovězí svíčková je dost sytá, proto doporučujeme podávat s grilovanou zeleninou nebo lehkým salátkem.

2. Česneková pomazánka z červené řepy

Rychlovka z pomazánkového másla, kterou oceníte během týdne, kdy není čas na dlouhé vaření v kuchyni. Pozor, červená řepa dost barví, proto nezapomeňte na zástěru a pokud chcete, také na gumové rukavice, které vás ochrání před obarvením.

3. Smažený losos na salátu

Losos je jedna ze tří nejprodávanějších ryb v Evropě a není se čemu divit. Pokud se budete držet receptu, docílíte skvělého masa, které se rozpadá na jazyku.

4. Chřestový salát dle časopisu F.O.O.D.

Ať už se rozhodnete pro bílý či zelený chřest, salát dle časopisu F.O.O.D. je vždy správná volba! Paleo chřestový salát je jednoduchý na přípravu i ingredience a můžete jej obměňovat dle chuti.

5. Ryba na fenyklu a grapefruitu

Neobvyklá kombinace chutí ryby, fenyklu a grapefruitu. Svěží pokrm si vás získá chutí limetky a koriandru.

6. Mexický předkrm Guacamole

Mexická pomazánka vhodná jako svačina s tousty nebo s kukuřičnými nachos. Základem je tak akorát zralé avokádo, čerstvý koriandr a pak už máte vyhráno.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky