Autor:

Poslední štamprle

3 minut PT0H3M
Snadné
Ingredience
Konzumní líh 80%
80-95%
 
Sirup
rybízový, ostružinový, ananasový ..apod. (nebo domácí šťáva)
 

Postup přípravy:

Zařazení: Nápoje, Alkoholické

Jedná se poslední štamprli, kterou vyprovázíme hosty z domu (bytu). Tam odkud pocházím se jí říká „verandovka“. Do velkých štamprlí (0,5 dcl) nalijeme asi do jedné třetiny hustý sirup a následně do zbytku vychlazený líh popř. vodku bez výrazného aroma a zápachu. Alkohol by měl mít minimálně těch 80% jinak se patrně jedná o jiný „mix“.
Je lepší když sirup je hustý, protože se tolik nesmíchá s alkoholem a vytvoří tak na pohled velmi zajímavou konzistenci. Nápoj se nijak nemíchá, pouze se najednou vloží celý obsah do úst a polkne. Výsledkem je silné zahřátí v oblasti hrudníku a příjemná nasladlá chuť s příchutí maliny (popř. toho ovoce jež bylo základem sirupu). Hostům popřejeme šťasnou cestu a v žádném přímadě jim nedáváme další i kdyby chtěli sebevíc - jde přeci o poslední štamprli.

moje poznámky vytisknout recept do nákupního seznamu do mojí kuchařky přidat fotografii

Přidání fotografie:


Přihlášený uživatel může nahrávat fotografie k receptu.

Hodnocení uživatelů
Hodnoceno: 0 x
0
0.00 0 5 1

Komentáře k receptu: Poslední štamprle

Komentáře


V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nehubnete? Můžete si za to sama! Výmluvy, na které už to neuhrajete Nehubnete? Můžete si za to sama! Výmluvy, na které už to neuhrajete
Dcera Dády a Felixe Slováčka o tom, jak prožívá rozvod svých rodičů! Dcera Dády a Felixe Slováčka o tom, jak prožívá rozvod svých rodičů!
Tento týden v Ulici: Adriana vyhodí Eddieho z Coolny a znovu sáhne po drogách! Tento týden v Ulici: Adriana vyhodí Eddieho z Coolny a znovu sáhne po drogách!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web