5 tipů, jak připravit dokonalý bramborový salát

5 tipů, jak připravit dokonalý bramborový salát

Vánoce už pomalu klepou na dveře a většina českých domácností si bez bramborového salátu nedokáže Štědrý večer představit. Dotáhněte svůj osvědčený recept na salát k dokonalosti s pomocí našich 5 užitečných tipů.

1. DOMÁCÍ MAJONÉZA = ZÁKLAD ÚSPĚCHU

Dejte přednost poctivé domácí majonéze, která zabere sotva 5 minut. Bramborový salát je časově nenáročný a jak říkají naše babičky, není nic horšího než šidit vděčné strávníky z okruhu svých nejbližších. A navíc, kdy jindy si dopřát slavnostní jídlo z kvalitních surovin, když ne právě o Vánocích?

2. VYVAŽUJTE CHUŤ CIBULÍ

Lámete si hlavu, jestli použít červenou, žlutou či bílou cibuli? Rozhodujte se podle vaší chuti. Obecně platí, že žlutá cibule je nejštiplavější, zatímco červená má jemnější chuť a v bramborovém salátu bude hezky barevně ladit.

3. EXPERIMENTUJTE!

Pokud máte letos chuť vyzkoušet něco lehce netradičního, bramborový salát je skvělou volbou k experimentování. Doporučujeme přidat nakrájené jablko nebo kapary. Obojí si v bramborovém salátu zamilujete!

4. BRAMBORY VYBÍREJTE PEČLIVĚ

Věděli jste, že existuje až přes 150 odrůd brambor? S tím si naštěstí hlavu lámat nemusíte, pro začátek stačí vědět, že spravné brambory jsou ty, které jsou označeny v obchodech typem A, tedy salátové. Mají lepší chuť, snadno se s nimi pracuje a většinou bývají menší než klasické přílohové. Výhodou je, že se nebudou vařit moc dlouho. A jak přesně postupovat při výběru brambor? To vám poradí spolumajitel řetězce Food Story.

5. ČERSTVOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Pamatujte, že zelenina v salátu by měla být pokud možno co nejčerstvější. Základem tradičního bramborového salátu jsou brambory, mrkev, celer a hrášek. Vyhněte se mražené směsi do polévky a kupte si čerstvou zeleninu. Jakmile ji uvaříte do změknutí, ihned zchlaďte ledovou vodou, aby neztrácela svou barvu. Uvidíte, že chuťově je bramborový salát z čerstvé zeleniny úplně jinde!

Diskuze ke článku

  • zuza
    zuza |

    13. 12. 2016 16:07

    To jsou rady. Pravou domácí majonézu ze syrových vajec, ta je na salmonelozu nejlepší. Experimentovat zrovna na Vánoce mi taky nepřijde nejlepší, není nad zkaženou večeři s nepovedeným experimentem. A jrášek opravdu není základem salátu, i když se často používá. Kromě toho, pochybuji, že ho někdo na Vánoce sežene česrtvý.:-)))

Další články z rubriky