Sladké a slané recepty z mrkve: dorty, muffiny, saláty

Sladké a slané recepty z mrkve: dorty, muffiny, saláty

Sladké dezerty nemusí být připravovány jen z mouky a cukru. Z mrkve se dá upéct spousta moučníků, ale i slaných dobrot pro celou rodinu!

Mrkvový koláč

Paradoxně dort z mrkve a ořechů je jeden z nejsladších a nejlepších dortů, které můžete jednoduše upéct. Jeho jemná a navlhlá konzistence vám určitě zachutná a potěší leckoho z vašich známých.

Mrkvové muffiny

Jestli si nechcete troufnout na celý koláč nebo si chcete udělat jednoduchou svačinku do práce či školy, mrkvové muffiny jsou ideální.

Mrkvové kuličky

Velice jednoduchou variantou z mrkvových dezertů jsou kuličky z mrkve. Skvěle se hodí jako jednohubky k oslavám nebo je dokonce můžete vyzkoušet jako vánoční cukroví.

Mrkvové lívanečky

Zkuste netradiční mrkvové lívance se zakysanou smetanou, které podtrhnou sladkou chuť k obědu. Lívance jsou rychlé, přesto chutnají jako klasické.

Mrkvový salát s jablky

Salát, který každý známe z dětství a máme ho rádi. Je jednoduchý a vždy zpříjemní den svojí sladkou šťávou. Takto děti snadno nakrmíte spoustou vitamínů a ještě si pochutnají.

Mrkvový krém

Milovníci mrkve neopovrhnou mrkvovou polévkou, která zasytí a ohřeje. Tuto chutnou polévku jemné chuti můžeme doporučit celé rodině.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky