Autor:

Dětské překvapení

Střední
Pracičkové těsto
Hladká mouka 360 g
Máslo 250 g
Moučkový cukr 250 g
Mleté ořechy 150 g
Kakao 2 lžíce
Na slepení
Želé bonbony
Měkké
 
Moučkový cukr  
Na naplnění
Bonbony
Menší hračky, žvýkačky
 

Postup přípravy:

Těsto vypracujeme a plníme do košíčků velikosti dle toho, co budeme mezi ně dávat. Upečeme a vychladlé slepujeme vždy dvě k sobě želé hmotou - Bonpari želé rozdělíme podle barev a vždy danou barvu propracujeme s moučkou do lehce lepivější hmoty, tak aby pojila. Dá se přibarvit potravinářským barvivem, se kterým pracujeme velmi opatrně. Vždy mezi dvě vkládáme, co kdo chce bonbóny, žvýkačky... dle fantazie. Poté hmotu ještě lehce zahustíme moučkou, vyválíme a spoj obtočíme pruhem, aby nebyl vidět.

Tip: pokud želé hmoty uděláte víc a zůstane uložte, protože se dá použít na jiné cukroví třeba linecké vypadá moc hezky, když z hmoty vykrojíme malý obrázek, který umístíme na polevu.

moje poznámky vytisknout recept do nákupního seznamu do mojí kuchařky přidat fotografii

Přidání fotografie:


Přihlášený uživatel může nahrávat fotografie k receptu.

Hodnocení uživatelů
Hodnoceno: 0 x
0
0.00 0 5 1
Reklama
Vanilkové velikonoční cupcakes Články z

Komentáře k receptu: Dětské překvapení

Komentáře

  1. pecka55   03.07.2011 | 16:22 | reagovat |

    Moc si to neumím představit. Neměla byste foto? :-\

    1. Simča S.   09.07.2011 | 17:13 | reagovat |

      Nejsem autor, ale představuji si to tak, že se upečou košičky z těsta a vždy dva a dva se slepují hmotou z želé bombónů. Dovnitř se dávají hračky či drobné cukrovinky. Teda něco jako Kinder surprisse, ale není to čokoládové, ale "buchtové" a slepené želém.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný! Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web