Jídla, která říkají „Miluji tě“

Jídla, která říkají „Miluji tě“

U málokterého dárku máte takovou jistotu, že obdarovaného potěší, jako u jídla. Inspirujte se v období Valentýna naším výběrem zamilovaných jídel, které vaši lásku vyjádří za vás. Protože všichni moc dobře víme, že láska prochází žaludkem.

Vybrat valentýnský dárek není snadné. Nesmí být kýčovitý, prvoplánový, ani moc okázalý. Co překvapit laskominou, kterou jste připravili právě vy? Něčím, co jste ještě nikdy nevařili nebo je tak trochu kulinářská výzva? Slibujeme, že vlastnoručně a s láskou připravená valentýnská večeře bude vašemu protějšku chutnat více než drahé menu v luxusní restauraci!

Pro gurmány

Hovězí po burgundsku uspokojí i ty náročnější. Tato vyhlášená francouzská specialita má základ v dobrém červeném víně a pomalém dušení. Žádá si sice víc času, ale odměnou vám bude neodolatelné propojení masa, vína, bylinek a zeleniny, které rozhodně nikoho nenechá chladným. Má totiž afrodiziakální účinky.

Pro romantiky

Romantici se mohou inspirovat filmem Lady a Tramp. Ze známé „disneyovky“ víme, že jídlem zamilovaných mohou být i klasické špagety Carbonara! Jejich příprava je jednoduchá, celé kouzlo totiž spočívá v použití kvalitních surovin. Nahrazovat tedy pancettu slaninou nebo parmazán jiným sýrem se v tomto případě moc nevyplácí. Jedinou výjimkou je snad pecorino, protože sami Italové se nemohou shodnout na tom, který z těchto dvou do receptů na ty pravé špagety Carbonara patří. A pokud chcete zažít romantickou večeři par excellence, rozdělte se s partnerem o jeden velký talíř a příbor.

Pro ty s nedostatkem času

Pokud jste kuchařským uměním úplně nepolíbení a jedni z těch, kteří sporák používají většinou jen k uvaření vody na čaj, věřte, že vašeho partnera potěší i dárek v podobě připravené snídaně před odchodem do práce. Ozdobte chleba se sýrem srdíčkem ze zeleniny nebo bylinek či připojte ke svačině milý vzkaz. I taková drobnost vaši lásku potěší.

Pro tvořivé

Nemáte nouzi o nápady, ale nejste zdatní v kuchyni? I čokoládové pralinky mohou být skutečným dárkem od srdce, a proto Milka letos pro Valentýn připravila speciální aplikaci, která umožňuje připravit srdce přesně podle vašich citů. To potom můžete buď poslat virtuálně, nebo vytisknout a nalepit na pralinky I Love Milka – a unikátní dárek je na světě! Můžete se také nechat inspirovat originálními příběhy lásky. Zkrátka – řekněte to po svém.

www.reknitoposvem.cz

Galerie + Reklama ...

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky