Zahřejte se ostrým: 5 receptů, po kterých vám zima nebude

Zahřejte se ostrým: 5 receptů, po kterých vám zima nebude

Během zimních měsíců máme na ostrá jídla větší chuť než v parném létě. Není se čemu divit, tělo rychleji prochladne a ostré chutě vždy spolehlivě zahřejí. My pro vás máme pět receptů, které budete v zimě milovat a zahřejí vás na těle i na duši.

1. SLADKOKYSELÉ RESTOVANÉ KUŘE S MANDARINKAMI

Kombinace sladkých mandarinek, medu, ostrých chilli papriček a zázvoru je prostě jedinečná. Doporučujeme nekupovat přemrzlé plody, bývají nahořklé a kyselé.

2. CHILLI CON CARNE S KOŘENÍM

Lehce pálivé, provoněné kořením a sladké po čokoládě. Mexické jídlo, které uvaříte v jednom hrnci se hodí i na odpolední zimní piknik.

3. KAŠTANOVÝ KRÉM

Také si bez pečených kaštanů na trhu nedovedete představit Vánoce? A co takhle vyzkoušet i kaštanový krém? Opět zahřeje a navíc budete mít tuto delikátní polévku spojenou s chladnými zimními víkendy.

4. LOSOSOVÉ KROKETY S KOKOSEM

Super ostré, ale super dobré. Hodí se spíše jako pochoutka na zobání na odpolední sezení s přáteli. Zaručujeme, že od vás nebudou chtít odejít.

5. KRÉMOVÁ KUKUŘIČNÁ POLÉVKA

Polévky chutnají v zimě snad ještě lépe než v létě. Navíc když do nich přidáte ještě trochu chilli a zázvoru, nebudete litovat. Expertka na vietnamskou kuchyni, kuchařka Kamu, umí ty nejlepší zahřívací polévky, za které ji zkrátka milujeme.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky