Spojit příjemné s užitečným

Spojit příjemné s užitečným

Když se tyto dvě veličiny dají dohromady, práce je radostí. To je krédo Václava Modelského, ředitele společnosti Weber-Stephen pro Čechy a Slovensko.

Jak může něco takového tvrdit? Jednoduše. Náplní jeho práce je totiž nejen zabezpečení obchodní firmy, ale i obeznamování laické i odborné veřejnosti s kulinárními možnostmi amerických grilů značky Weber. A to je činnost veskrze příjemná. Jak se k této pro mnohé práci snů dostal? Vystudovaný právník vždy měl a stále má rád dobré jídlo a rád ho i připravuje.

Po krátkém působení ve státní správě a také díky společenským změnám v roce 1989 tak změnil směr a vydal se na průzkum území minulým režimem značně podceňovaného zvaného gastronomie. Po spolupráci s firmami Unigastro a Rosler, zabývajícími se hlavně dovozem kuchyňského vybavení, mu v roce 2004 nabídla pracovní příležitost firma Weber Stephen Products Co.

Tato rodinná firma z C hicaga, výrobce kvalitních grilů a jejich příslušenství, na jejímž řízení se dodnes podílí dvanáct potomků zakladatele společnosti George Stephena, je už víc než 50 let ve světě grilování špičkou, stále největším inovátorem a jednou z nejnapodobovanějších značek mezi výrobci grilů.

Základní produkt firmy, kotlový gril, který George Stephen vynalezl v roce 1952, dodnes určuje tvar kvalitních grilů. Po úspěšném tažení skandinávskými zeměmi v 90. letech se firma rozhodla expandovat také do zemí bývalého socialistického tábora a její strategií bylo vnést do do té doby nepříliš rozvinuté činnosti zvané grilování nový rozměr.

Václav Modelský začal spolupráci s Weber Stephen ve velkém stylu. V roce 2004 zorganizoval účast českých grilovacích týmů na mistrovství světa v německém Primassenu, o rok později na mezinárodním mistrovství v téže disciplíně v rakouském Badhallu a jako člen VIP poroty se účastnil mistrovství světa v maďarském Balatonu. Zkušenosti nasbírané v zahraničí pak zúročoval v Česku.

Obchodní společnost Globus v té době hledala nové prostředky pro odbyt svých masných produktů, oslovila ho, a z následné spolupráce triumvirátu Globus – Weber – agentura Yashica se začala rodit myšlenka Grilmánie. Soutěž grilovacích družstev s velkolepým celostátním finále se v průběhu svých šesti ročníků vyprofilovala v akci respektovanou jak laickou, tak odbornou veřejností. Václav Modelský je od začátku lektorem a předsedou poroty.

Pracovní spojení se zahraničním partnerem ho také naučilo sofistikovaným způsobům komunikace se zákazníky. Prostřednictvím Weber Grill Akademie organizuje firma pod jeho vedením školení autorizovaných prodejců o možnostech využití jednotlivých typů grilů spolu s praktickou výukou vaření, a do budoucna se chystá i na podobnou osvětovou činnost pro veřejnost. Pro začátek začal spoluprací s pražskou restaurací Port 62.

V jejím příjemném prostředí můžete vždy jednou týdne ochutnat tzv. Weber menu, kompletně připravené na grilu této značky zdejším šéfkuchařem, nebo si tu můžete tyto grily otestovat i sami – a to rozhodně stojí za to.

Energický muž tak rozhodně netráví svůj pracovní čas pouze u stolu ve své kanceláři na okraji Průhonic, ale hodně cestuje, školí a je školen, vaří (tedy hlavně griluje), neboť pouhá teorie je příliš šedá proti zelenému a rozvětvenému stromu praktické činnosti. Je totiž rád v pohybu, v centru dění, rád spoluurčuje budoucí směr a v podnikání v oboru gastronomie vidí příjemně užitečné naplnění svého koníčka.

Foto: Jan Přerovský Text: Eva Všetíčková

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky