Restaurace v srdci Prahy

Restaurace v srdci Prahy

Tentokrát jsme navštívili tři restaruace nacházející se přímo v centru starého města.

Moře na dosah ruky

Amici Miei je ideálním propojením italské pohostinnosti a elegance s krásou kouzelných uliček starého města Prahy, kde každý kout vypráví svůj vlastní příběh. Hlavní zásadou restaurace je poskytnout hostům jen to nejlepší z nejlepšího, ať už se jedná o širokou nabídku gurmánských lahůdek a jedinečných pokrmů či o kvalitní výběr světově nejexkluzivnějších vín. Individuální přístup a smysl pro detail jsou zaručeným úspěchem, že každý klient odchází více než spokojený. Připravte se oddat chvílím toho nejlepšího pohoštění v Praze, které převýší veškerý standard i vaše očekávání.

Menu je sestavené tak, aby uspokojilo i ty nejnáročnější zákazníky. Ať už chcete vyzkoušet italskou klasiku, zažít nový kulinářský požitek nebo se jen ukrýt před shonem velkoměsta, Amici Miei vám toto vše dokáže poskytnout. Každodenní čerstvá nabídka ryb vám zaručí nezapomenutelný kulinářský zážitek: Mušle Sv. Jakuba, mořský okoun, kambala, chobotnice, ústřice… naleznete zde přibližně tucet podobných mořských plodů.

www.amicimiei.cz

Malá Francie

Francie je zemí velice půvabnou a v mnoha směrech originální. Je Mekkou módy, symbolem elegance, stylu, ale i mnoha jedinečných chutí. Nemusíte však vždy vyrazit za hranice, abyste pocítili její kouzlo. Část Francie totiž naleznete přímo v centru Prahy. Na Starém Městě v ulici Haštalská 12 se nachází restaurace ve stylu francouzské historické hospody s dvanáctiletou tradicí - Chez Marcel. Příjemná atmosféra je umocněna jak jinak než klasickou francouzskou kuchyní a širokou nabídkou tamních vín. Pochutnat si můžete na šnecích specialitách či lahodném „slaném koláči“ zvaném Quiche.

Pokud jste příznivci živé hudby, nejen každý víkend vás překvapí rozmanitost hudebních stylů i žánrů, jež Chez Marcel svým hostům nabízí.
Nenechte si proto ujít ojedinělou atmosféru francouzské brasserie Chez Marcel.

www.chezmarcel.cz

Itálie v centru města

Brána do Italské kuchyně v té nejryzejší podobě. Vstupte a ponořte se do atmosféry pravé italské trattorie, která nadobro zhýčká vaše chuťové buňky. To nejlepší z Itálie přímo v centru Prahy.

Pražská Aldente oživuje koncept typických italských venkovských trattorií, kam se sjížděli zemědělci po celodenní na lahodné jednoduché pokrmy z čerstvých ingrediencí.

Ručně psaný jídelní lístek se mění každý týden a skládá se vždy ze čtyř předkrmů, čtyř hlavních chodů a čtyř druhých chodů. Domácí pečivo a výtečné Italské víno je samozřejmostí. Suroviny jsou výhradně čerstvé, dovezené přímo z Itálie a domácí těstoviny jsou připravené vždy 'aldente'. Přátelský personál, hovořící třemi jazyky, dovede atmosféru vašeho italského zážitku k dokonalosti.

www.aldentetrattoria.net

Fotogalerie

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky