Suroviny pro lepší náladu; losos, kapusta, zázvor a kakao

Suroviny pro lepší náladu; losos, kapusta, zázvor a kakao

Existují suroviny, které dokážou vykouzlit pohodu a zlepšit náladu i v zimní dni, nad kterým se snáší splín a deprese. Zázvor zahřeje, kapusta a uzený losos dodají energii a kakao jednoduše pohladí po duši. Co víc si přát?

1. Paštika z uzeného lososa

Losos je lehce stravitelné maso, které je bohaté na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, vitaminy skupiny B, D a draslík. Zpracovává se studeným kouřem do 20°C, který ho jen konzervuje, proto patří losos do chladu.

2. Mandlové kakao se smaženkami

Kakao je sypký zázrak, který se rozšířil po roce 1828, kdy byl patentován hydraulický lis na zpracování kakaových bobů. Obsahuje více flavonoidů než červené víno, takže ovlivňuje naši dobrou náladu.

3. Kuře pošírované se zázvorem

Zázvor má silné antibakteriální účinky a podporuje metabolismus. Kvalitní čerstvý je jen příjemně štiplavý se svěží stopou po citrusech. Sušený zázvor je stejně účinný, ale bývá pálivější a postrádá svěžest.

4. Dušená kapusta se slaninou

Kapustá vyniká nad zelím jemnější chutí a čerstvá je prakticky po celý rok. Tato zelenina obsahuje více vápníku než mléko a vitamínu C než citrusy. Vadí vám její sirnatý odér? Snadná pomoc, nesmíte jí zkrátka převařit.

Diskuze ke článku

  • diger
    diger |

    22. 3. 2017 11:18

    kapusta je nejlepsi

Další články z rubriky