Nedělní dezert? Nadýchané cupcakes!

Nedělní dezert? Nadýchané cupcakes!

Mini dortíčky, které zaberou jenom chvilku a pohodlně se servírují - to jsou cupcakes neboli dokonalý nedělní dezert. Malinové, se skořicí, nebo red velvet? Inspirujte se osmi recepty a potěšte chuťové pohárky svých nejbližších.

1. Malinové muffiny

Kakaové těsto plné malin s malinovým krémem potěší všechny, kdo si po nedělním obědu rádi odpočinou. Díky malinám jsou cupcakes tak akorát sladké.

2. Jablkovo - skořicové cupcakes

Horký favorit a ingredience, které jdou ruku v ruce. Skořice provoní celou kuchyň, jablka dodají těstu vláčnost a všechny chutě doplní nadýchaný máslovo-smetanový krém.

3. Vanilkové cupcakes

Není nad klasiku a vanilkové cupcakes se přímo rozplývají na jazyku. Hlavní tajemství tkví v pomalém šlehání těsta s pořádnou dávkou vanilky.

4. Bezlepkové čokoládové cupcakes

Bezlepkové cupcakes s čokoládou - rozhodně nic pro dietáře, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ocení je každý, kdo se z jakéhokoliv důvodu vyhýbá lepku. Stačí použít pohankovou či rýžovou mouku!

5. Čokoládové cupcakes

Extra čokoládové, extra nadýchané a extra dobré! Připravte si hodně čokolády a mleté vlašské ořechy na ořechový krém, který si zamilujete!

6. Sushi cupcakes (Candy sushi)

Chystáte sushi večírek nebo chcete překvapit milovníka sushi něčím sladkým? Cupcakes ozdobte kokosem a želé bonbóny ve tvaru rybiček, výsledek je až překvapivě skvělý.

7. Dýňové cupcakes

Dýně je surovina, která má své zastoupení v podzimním jídelníčku, což však neznamená, že ji během roku nenajdete na pultech supermarketu. Chuť samotných cupcakes nijak neovlivní, naopak je vhodná pro přípravu dezertů.

8. Red velvet cupcakes

Red velvet jsou hvězda mezi dezerty. Přidejte trošku potravinářského barviva a společně s octem vznikne krásně červená barva, které sluší bílý krém z mascarpone či jiného smetanového sýru.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky