Kočičí kavárny: Místo, kde vám u kávy bude vrnět kočka

Kočičí kavárny: Místo, kde vám u kávy bude vrnět kočka

"Pozor, kočky, vstupujte opatrně," hlásí nápis u vchodu do kočičích kaváren. Místa, kde si můžete dát kávu nebo dort a na klíně vám mezitím spí kočka, se objevilo v posledních letech hned několik, a to nejen v Praze. S mazlivými chlupatými kráskami se můžete přijít pomazlit i do Olomouce či Hradce Králové.

Kočkafé Freya

První kočičí kavárna byla otevřená před necelými třemi lety a od začátku svého působení si našla své příznivce. Vede ji Jana Pařízková, která inspiraci našla ve Vídni. Její sestra milovala japonský styl a čtyřnohé královny, chtěla mít cukrárnu, kam by návštěvníci chodili hlavně za kočkami. Janu napadla kavárna na podobné bázi a vstříc jí vyšli i úřady. Dnes má u ní domov sedm kocourů a koček z útulků a dveře se u ní netrhnou.

Kočičí kavárna na Smíchově

Svojí kočičí kavárnu mají i obyvatelé pražského Smíchova a jeho blízkého okolí. Sympatický manželský pár ubytovává devět nádherných koček a kocourů. Dominantou kavárny jsou nejen chlupatá stvoření, ale i velký protahovací strom, na kterém si kočky hrají. Kavárna nabízí domácí limonády, dorty, kávu a nesmíte být překvapení, když vám vaše místo na židli zabere jedna z místních krasavic.

CoffeeCat - kočičí kavárna

CoffeeCat má hned dvě pobočky; v Olomouci a v Hradci Králové, kde byla postavena jako první. Obě jsou na podobné bázi. Káva, dort a k tomu parta kočičích princezen. I zde je nápis, který varuje návštěvníky před jejich obyvatelkami a ani zde není doporučována návštěva dětí. Ty občas neznají míru, co se kočkám může líbit a co nemusí. Platí zde ale hlavně zákaz krmení koček, i když ty by nejraději něco z vašeho talíře ochutnaly.

Kocourkov

V Olomouci se nachází kočičí kavárny hned dvě. Ta druhá je o pár ulic dál než CoffeeCat a je o hodně menší a pro mnohé i útulnější. I zde se starají o kočky, které by skončily jinak v útulku. Vyrábějí zde lahodnou kávu a vybrat si zde můžete z několika dortů. Ani zde nejsou z malých dětí nadšení, proto při návštěvě všech kaváren respektujte pokyny majitelů a ke kočkám se chovejte hezky a ničím je nekrmte či je nijak netrapte.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky