7 kaváren v Karlíně, které stojí za návštěvu

7 kaváren v Karlíně, které stojí za návštěvu

Karlín se stal v posledních několika letech pestrou částí Prahy a není divu, že se drží v předních příčkách oblíbenosti. Restaurací, kaváren a míst k odpočinku stále přibývá a proto je na čase napsat o těch, které stojí za návštěvu.

1. Cafe Frida

Kavárna, jejíž název odkazuje k malířce Fridě Kahlo, se nachází přímo na Karlínském náměstí. Milovníky piva potěší čepované Únětice a speciály dle denní nabídky, pro ostatní je připraveno kvalitní kafe a koktejly. Interiér Cafe Frida je laděn do mexického stylu a odpovídá tomu i jídelní lístek, který nabízí víc než jen drobné lahůdky k pivu.

2. Mamacoffee

Již několikátá pobočka Mamacoffee, tentokrát v srdci pražského Karlína a hned u stanice metra Křižíkova. Návštěvníci sem chodí především za kvalitní fair trade a čerstvě praženou kávou, kterou zde můžete také zakoupit na doma a za nabídkou sypaných čajů, limonád a pečiva. V létě je před kavárnou několik míst k sezení v ulici, stejně jako u již zmiňované Cafe Frida.

3. Café Svět

Klidná karlínská kavárna Café Svět je místo, kde se denně střídají desítky návštěvníků a není se čemu divit - pro klidnější schůzky je tato kavárna jako stvořená. V případě, že vás přepadne chuť na něco jiného než jen na kávu, potěší vás nabídka piva Chotěboř či klasická točená malinovka.

4. Divoké matky

Útulná kavárna určená rodinám s dětmi, pro které je zde připravena nejenom dobrá káva, ale také herna, obývák, malý sál a bar. Pravidelně zde probíhají workshopy, dětská divadla a oslavy narozenin. Jedná se o jednu z mála kaváren v Karlíně, která je vytvořena přímo pro rodinné posezení.

5. Bistro Proti Proudu

Když se řekne Karlín, musí být bistro Proti Proudu jedna z prvních věcí, která vás napadne. Osobité místo s minimalistickým interiérem, perfektní obsluhou a dokonalými dorty, kterým jen zřídka odoláte. Výběrová vína, snídaně, brunch i něco malého na zakousnutí během večerního posezení. Bistro Proti Proudu je místo, které byste rozhodně neměli minout.

6. Můj šálek kávy

Výrazné místo na rohu, kde žádná židle nezůstane dlouho volná. Můj šálek kávy je dost živé místo, ideální na schůzky i posezení s přáteli. Vybírat můžete z čerstvě pražené kávy doubleshot. Pozadu není ani výběr sypaných čajů, na jejichž kvalitě si kavárna zakládá stejně jako na čerstvosti každodenních pokrmů od snídaní po obědové menu.

7. Café Martin

Zvenku poměrně nenápadná kavárna, která spadá pod sociální Centrum Martin. Jedná se o takzvanou tréninkovou kavárnu, kde vás obsluhují hendikepování a ničím nerušený prostor je dokonalým místem k odpočinku a čtení. Knihy si zde můžete vypůjčit a nebo donést vlastní, které již nepotřebujete a za každou z nich získáte kávu zdarma.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky