6 míst, kam se v Praze vydat za japonským jídlem

6 míst, kam se v Praze vydat za japonským jídlem

Chtěli byste ochutnat japonskou kuchyni a nevíte, kde se v Praze zastavit na dobré jídlo? Inspirujte se našimi tipy, na své si přijdou milovníci sushi i tradiční japonské kuchyně.

Miyabi

Japonská restaurace s vyhlášeným jménem nabízí tradiční japonský interiér v moderním stylu a díky salónkům s posezením na bambusových rohožích tatami také autentický gastronomický zážitek. V menu najdeme nejen sushi, ale i bento - lakované krabičky s hned několika chody. Miyabi se nejen svým názvem, ale i prostředím a přístupem ztotožňuje s japonským pojetím estetického ideálu. I přes výše nastavené ceny rozhodně stojí za návštěvu.

Katsura

Restaurace je schovaná v suterénu hotelu Diplomat. Snad proto je více známá spíše japonským hostům, kteří ji navštěvují v hojném počtu. Důvodem je i pravá domácí japonská kuchyně. Můžete zde ochutnat japonské curry rice, tofu na několik způsobů, nudle soba a udon a mnoho dalšího. Pokud budete chtít zkusit tradiční, ale méně známé chutě japonské kuchyně, Katsura je tím správným místem. Kromě skvělého jídla jistě potěší i dostupné ceny.

Hanabi

Restaurace Hanabi nabízí sushi na mnoho způsobů z těch nejlepších ryb. Vše je čerstvé a před očima připravené japonskými šéfkuchaři. Kromě prvotřídního sushi si zde můžete dát také masa z grilu, nudlové polévky, prvotřídní hovězí maso připravované v hot potu nebo originální japonské dezerty. Ceny jsou poněkud vyšší, ale bohatě se vám vrátí na kvalitě a zážitku z jídla i prostředí.

Mash Hana

Restaurace založená Japonci sídlí v pražských Dejvicích už pár let. Zaměřuje se na tradiční japonskou kuchyni, ale velkým lákadlem je také dobré kvalitní sushi, kterého najdete v menu více než dostatek. Přivítá vás přátelské domácí prostředí a příjemné ceny.

Sushi Time

Nabízí dobré sushi a asijské pokrmy západního střihu. Široká nabídka japonských i thajských nebo vietnamských jídel za nízké ceny, vhodná pro seznámení s méně známými specialitami asijské kuchyně nebo pro rychlou a dobrou večeři. Určitě oceníte i rozvozy do pozdních hodin a dobré sushi.

Kitchen Ramen Bar

Podnik specializovaný na japonské nudlové polévky v mnoha variacích. Dáte si zde vaječné nudle rámen nebo pšeničné nudle udon, pohankové soba nudle i klasické rýžové nudle ve výborném silném vývaru s porcí masa a zeleniny. Rámen je v i Japonsku hojně vyhledávaným jídlem, přestože originálně pochází z Číny. Můžete zde ochutnat i něco z výběru skvěle připravených předkrmů. Zaplatíte o něco více, ovšem lepší japonské polévky v Praze nenajdete.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky