Stoprocentně nej šunka? Domácí!

Stoprocentně nej šunka? Domácí!

Už vás přešla chuť na rádoby poctivé šunčičky plné vody a éček, které se na vás smějí z chladicích boxů? Stop, uvařte si vlastní šunku a bojujte za stoprocentně poctivý domácí produkt.

Přestože se na trhu objevuje stále více výrobců „poctivé“ šunky s vysokým podílem masa, skutečná kvalita a chuť této oblíbené masové pochoutky velmi často pokulhává za marketingovým sdělením. Boj proti klamání a následnému zklamání je snadný, uvařte si šunku doma – ať víte, co jíte!

Fenomén domácí masové delikatesy

Výroba domácí šunky sahá hluboko do historie, generace našich otců a dědů by mohla vyprávět. Už tehdy existovaly masivní kovové nádoby, které se podobaly se spíše mučicím nástrojům a rozhodně neaspirovaly na titul design roku. S rostoucí nabídkou uzenin a masových produktů za přijatelné ceny následoval nucený odsun šunkovarů, jak se těmto nádobám říká, do sklepů, na půdy, případně skončily ve sběrnách surovin.

Šunkovarům zvoní hrana?

Šunkovary se vyrábějí dodnes, bohužel v nabídce ultra moderních kuchyňských spotřebičů zvoní šunkovarům hrana - zkusme proto společně obnovit zašlou slávu fantastického pomocníka! Bojujme za lepší stravu, za stoprocentně domácí poctivou šunku, která se třeba jednoho dne stane podobným fenoménem, jako domácí kváskový chléb. Jen mapu kváskovou nahradí mapa masová… Pojďte do toho s námi!

„tescomácký“ šunkovar

K přípravě poctivé domácí šunky toho nepotřebujete mnoho – stačí kvalitní maso od místního řezníka, větší hrnec, trpělivost a novinka v podobě sofistikovaného šunkovaru od TESCOMY. Šunkovar s ryze českým rodokmenem a datem narození 11/2013 se od stávajících nádob výrazně liší – nerez nahradil speciální, zdravotně nezávadný plast, který odolává teplotám do 100 °C (var vody). Válcovitá nádoba je navíc opatřena nožičkami ze žáruvzdorného silikonu s odolností do 230 °C.

Teploměr součástí

Nejdůležitější součástí šunkovaru je univerzální teploměr, umístěný ve speciálním držáku. Slouží k přesné kontrole vodní lázně v průběhu dušení šunky a výrazná výseč v ciferníku znázorňuje maximální a minimální teplotu lázně, ve které se šunka připravuje. Teploměr a stlačovací pružina jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli. Zvolená kombinace materiálů přispívá ke snadné údržbě šunkovaru, který i po mnoha použitích vypadá stále jako nový.

Zapomeňte na sáčky

Šunku můžete připravovat přímo v nádobě, bez použití mikrotenových či jiných plastových sáčků. Pro přípravu mini šunky použijte redukci, která je, stejně jako kuchařka s devíti úžasnými recepty, ve standardní výbavě šunkovaru. Šunkovar PRESTO je patentovým výrobkem značky TESCOMA.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky