Pohoda na jižní Moravě? To je Festival otevřených sklepů

Pohoda na jižní Moravě? To je Festival otevřených sklepů

Představte si, že se za víkend osobně seznámíte s třicítkou sympatických vinařů, ochutnáte nepočítaně vzorků skvělých moravských vín a specialit domácí kuchyně a ještě si k tomu zatančíte v rytmu swingu. Ne, to není sen – to je Festival otevřených sklepů!

V pořadí již 17. Festival otevřených sklepů se letos na jaře bude konat v Modrých Horách. Marně vzpomínáte na dávné hodiny zeměpisu a nic vám toto označení neříká? Není divu – nejedná se totiž o zeměpisné označení, ale o vinařský mikroregion pěti obcí v nejjižnějším cípu Moravy: Velkých Pavlovic, Bořetic, Kobylí, Vrbice a Kobylí. Hora, to je totiž nejenom kopec, ale i dávný výraz pro vinohrad nebo viniční trať. Vinice se odedávna vysazovaly především na jižních svazích kopců a tyto naše „hory“ se modrají v podvečerním šeru stejně, jako se na podzim modrají vinné keře obsypané úrodou těch nejlepších modrých odrůd.

Na každém kroku tu na vás čekají spousty „nej“, která můžete na Moravě najít a zažít - vždy zde najdete něco, co vám ve středu Evropy připomene kraje mnohem jižnější, ale přitom můžete být pyšní, že tuto krásu máme doma, v naší vlasti.

Přijeďte s kamarádkou, rodinou nebo partou do Modrých Hor na Festival otevřených sklepů o víkendu 18. a 19. dubna a nechte se hladit na duši i na těle – krásou krajiny, sluncem, lahodným vínem i laskavostí místních… Přijeďte si poslechnout příběh zrození vína přímo z úst vinařů!

A jak to na festivalu chodí? Nejdůležitější je zajistit si včas vstupenku a ubytování! Počet vstupenek je totiž omezen, abyste se nikdo nemusel ve sklepech mačkat. Chcete-li mít vše bez starostí, využijte výhodných ubytovacích balíčků se vstupenkou v těch nejlepších hotelech v regionu. Vstupenku také koupíte jednoduše v e-shopu Nadace Partnerství nebo v síti kamenných prodejen Ticketstream, v sobotu si ji na registračním místě ve Velkých Pavlovicích vyměníte za skleničku se stylovou plátěnou taškou a tištěným katalogem s profily všech zapojených vinařů – a pak už jen chodíte ze sklípku do sklípku a degustujete! K tomu vám vyhrávají cimbálky a harmonikáři, mezi obcemi se svezete po celou dobu festivalu bezplatnou kyvadlovou dopravou a sobotní večer zakončíte na workshopu swingového tance v Němčičkách.

V neděli se pak plní kufry nakoupeným vínem, které je opravdu tím „vaším“ od vašeho vinaře. Do příštího festivalu by zásoba měla vydržet.

Poznejte Moravu doopravdy, nejen z televizních obrazovek. Objevte pravé kouzlo moravských sklípků a poznejte vinaře a jejich vína důvěrně a z blízka.

www.otevrenesklepy.cz

www.facebook.com/Festival.otevrenych.sklepu

Galerie + Reklama ...

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky