Přesolené jídlo? Poradíme vám, jak ho zachránit!

Přesolené jídlo? Poradíme vám, jak ho zachránit!

Spěch, nepozornost nebo špatný odhad? Stává se to každému, a to i těm největším profíkům. Řeč je o přesoleném jídle, které nemusí nutně skončit v koši. Známe hned několik tipů, jak pokrm zachránit!

Přesolit jídlo je snadné, ať už připravujete polévku, omáčku nebo vařenou zeleninu s kus-kusem. Důležité je vědět, kdy a v jakých případech použít některý z našich doporučovaných fíglů.

1. Kostka cukru

Opakem soli je cukr, což znamená jediné: Vezměte kostku cukru, ponořte ji do přesolené omáčky a jakmile se začne rozpouštět, vyjměte ji. Použití sladkého cukru není o přebíjení chutí, ale o tom, že na sebe kostka naváže přebytečnou slanost, proto je potřeba ji okamžitě vyndat.

2. Brambory

Jsou skvělé nejenom na zahušťování! Syrovou bramboru oloupejte, nakrájejte nebo nastrouhejte (v případě omáčky). Nechte v jídle povařit 10 - 15 minut a poté vyjměte. Stejně jako cukr, i brambory umí rychle vstřebat sůl. Výhodou je, že brambory můžete použít do dalšího pokrmu.

3. Syrový bílek

V případě, že přesolíte vývar plný nudlí a zeleniny, není nic jednoduššího, než použít syrový bílek. Přidejte jej do polévky, nechte teplem srazit a pomocí naběračky vyjměte. Pokud se vám bude zdát vývar stále slaný, postup opakujte.

4. Nakrájená houska či chléb

Fungují hlavně u omáček, a to velice dobře. Oproti ostatním zmíněným surovinám dokáže pečivo vsáknout až o 40 % soli více. Housku či chléb povařte v přesoleném pokrmu a poté vyjměte ven. Dejte pozor, aby pečivo příliš nezměklo!

5. Mléko a smetana

Ingredience, které jídlo dokonale zjemní! A to nejenom chuť všech polévek, ale i nadbytek soli.

6. Voda a vývar

Polévky, omáčky i jídla, která se podlévají vývarem. To vše lze zachránit tím, že je naředíte. Samozřejmě záleží na množství soli, se kterou jste to přepískli, ale ve většině případů je tento postup nejlepším řešením.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky