Kaše k snídani? Vylaďte ji k dokonalosti!

Kaše k snídani? Vylaďte ji k dokonalosti!

Oblíbeným snídaňovým jídlem jsou kaše snad odjakživa. Obiloviny bohaté na vitamíny, minerály a jejich „pomalé“ sacharidy dodají hodně energie. Je tu však ještě jeden důvod, proč je určitě vařit: skvěle chutnají! A my pro vás máme 9 tipů, jak vyladit kaše k naprosté dokonalosti.

Pomerančový džus, káva nebo čaj

Vločky nebo müsli si den předem místo do vody namočte do džusu, kávy, případně čaje. Tímto malým trikem výrazně vylepšíte chuť kaše.

Sladká jako med!

Ideálním sladidlem je jak známo med, vyzkoušejte ale i ovocné sirupy, jako je borůvkový, datlový nebo švestkový.

Okořeňte si ráno

Mletá skořice, muškátový oříšek, kardamom, nové koření, hřebíček, badyán, zázvor, s žádným z nich neuděláte chybu. A až vás začnou nudit, přidejte i špetku kurkumy, která se hodí i do sladkých jídel a dodá kaši žlutou barvu.

Ořechy a sušené ovoce

Ořechy a sušené ovoce podle chuti (ideálně aspoň na chvíli namočené v čaji, džusu nebo aspoň vodě) nemusíte do kaše rovnou zamíchat. Připravte je na stůl, ať si každý dopřeje podle chuti a přidá si do kaše libovolné množství.

(Ne)zdravě?

Kromě ovoce si přidejte trochu čokoládové pomazánky nebo čokolády. A když sáhnete po vysokoprocentní, nemusíte si ji vyčítat!

Zalijte nejen mlékem!

Neomezujte se jen na kravské mléko a využívejte ta rostlinná. Rýžové, ovesné, sójové, mandlové, makové…Právě v kaších si na ně můžete lehce zvyknout.

A jaká jsou 3 pravidla pro dokonalou kaši?

1. MÁČENÍ

Máčení obilovin má velký vliv na konzistenci a chuť kaše a samozřejmě i na délku ranní přípravy (namočené obiloviny jsou uvařené rychleji). Předem namočené „zrní“ tělo také lépe stráví. Špalda, žito, ječmen a pšenice potřebují aspoň 12 hodin, ideálně ale i 30 hodin. Proso a pohanka si žádají 12 hodin, při delším máčení příliš rozměknou.

2. TRPĚLIVOST

V obchodě koupíte kvalitní kaše, ale pokud máte čas, zkuste si ji připravit doma podle vlastní chutě. Při vaření raději přidávejte tekutinu postupně, určitě je však potřeba hlídat, aby se kaše nepřipálila. Slaďte ji až na závěr medem nebo různými sirupy.

3. ODSTÁNÍ

Po dovaření dopřejte kaši 5 minut odpočinku. Díky tomu zhoustne a bude mít krémovitější konzistenci.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky