5 světových kuchařek, které vám nesmí chybět v knihovně

5 světových kuchařek, které vám nesmí chybět v knihovně

Také přemýšlíte každý den, co dobrého a ideálně i zdravého připravit sobě a své rodině? Pokud vám došla inspirace, zkuste otevřít pět kuchařek, které jsme my přečetli jedním dechem. Skvělé a lahodné pokrmy, rychle hotové a za pár desítek minut vonící na stole. Jamie Oliver, Yotam Ottolenghi, Ella Woodward, William David a Julia Gruber vám předvedou, jak skvělé může vaření být.

Jamie Oliver - Superfood hravě a zdravě

Téma zdravého životního stylu je dnes velmi populární a není divu, že se na něj zaměřují i světoví šéfkuchaři. Jamie Oliver je velkým propagátorem zdravého stravování a během své šestnáctileté televizní kariéry inspiroval miliony lidí ke změně životního stylu. Teď jeho recepty vychází v nové knize Superfood hravě a zdravě, která je složena ze skvlělých a hlavně rychlých zdravých jídel; od předkrmů, polévek, hlavních jídel či dezertů.

Yotam Ottolenghi - Jeruzalém

Už jeho první kniha Hojnost vzbudila nadšení a není divu, že se jí dostala jen kladných recenzí. Yotam Ottolenghi se teď vrátil v nové kuchařce Jeruzalém do svého dětství. Společně se Samim Tamimi znovu objevuje nádhernou vůní bylinek a chuť koření, dezertů a ovoce.

Ella Woodward - Lahodně s Ellou každý den

Už její debutová kuchařka Lahodně s Ellou zaznamenala obrovský úspěch. Ella Woodward trpí zvláštní poruchou, která jí nedovoluje konzumovat určité potraviny. Mladá dívka se ale ze své nemoci nehroutí, ale našla si kombinaci ingrediencí, po kterých jí je dobře. Ella vám pomůže připravit lahodné polévky, kaše, hlavní jídla i dezerty.

William R. David - Život bez pšenice: 30minutová kuchařka

Když vydal William R. David kuchařku Život bez pšenice, způsobil tím na gastronomické půdě poprask. Miliony lidí díky němu začalo žít zdravěji a ze svého jídelníčku vyřadili pšenici. Teď přichází s další knihou, která svým čtenářům poradí jak během 30 minut vykouzlit lahodné pokrmy. A samozřejmě bez pšenice.

Julia Gruber - 36 Smothies pro duši

Není se čemu divit, že oblíbenost smothie nápojů stálou stoupá. Tento záračný nápoj dokáže pohladit duši a pomoct tělu. Ale kdo má neustále vymýšlet zdravé kombinace ovoce a zeleniny? Právě v tuto chvíli přichází na řadu Julia Gruber, která pomůže vybrat ty nejlahodnější, ale zároveň nejzdravější smothie nejen z ovoce, zeleniny, ale i různých bylinek.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky