Trendy ve zdobení dortů. Jak ozdobit dort, na který nezapomenete?

Trendy ve zdobení dortů. Jak ozdobit dort, na který nezapomenete?

Chystáte se na narozeninovou oslavu a chcete se pochlubit vlastnoručně upečeným dortem? Ukážeme vám, jak vypadají žhavé trendy pro rok 2017 ve zdobení dortů. Okolí bude překvapené, jak jste takovou nádheru dokázali vykouzlit a vy pyšní, že jste to zvládli sami bez pomoci šikovných rukou cukrářů.

1. Stínový efekt - "ombré"

Omrbé pochází z francouzštiny a znamená odstínění. Původně tuto techniku používali pletaři, kdy jedna barva přecházela ke druhé. V dnešní době si tento trend oblíbili cukráři - barva na dortu plynule přechází do jiného odstínu stejné či podobné barvy. Pokud používáte ombré efekt, nekombinujte už jiné další zdobení, jinak by dort vypadal přeplácaně. Omrbé efekt je o jednoduché kráse.

2. Zlaté dorty

Mnoho lidí nemá zlaté dorty rádo, je to ale velká škoda. I přesto se ale zlatá barva objevuje u cukrářů čím dál tím častěji a stále více se objevuje i v odborných časopisech. Je neotřelá, moderní a lze ji kombinovat téměř s každou barvou. Pokud se rozhodnete tvořit dort v této barvě, doporučujeme z ní udělat jen pár detailů nebo určité pasáže, rozhodně ne celý dort.

3. Dort jako svatební šaty

Plánujete v letošním roce svatbu a přemýšlíte, jaký zvolit svatební dort? Co se nechat inspirovat svými svatebními šaty? Cukráři často čerpají inspirace z různých svatebních prvků, může to být vzor na pozvánce, styl šatů družiček nebo rovnou vaše svatební šaty. Rozšiřuje se tak trend, kdy dort vypadá jako nadýchaná krajka z vašich šatů. Nezapomeňte proto na schůzku s cukrářem přinést vzor látky z vašich šatů nebo jejich fotku. Zaručujeme krásný a nezapomenutelný výsledek.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky