Seznamte se s královnou marmelád Blankou Milfaitovou

Seznamte se s královnou marmelád Blankou Milfaitovou

Její jméno znají všichni milovníci marmelád. Blanka Milfaitová je korunovaná královna marmelád. Její Marmelády s příběhem je příběh o odvaze a touze vyplnit si své sny, i přestože to ze začátku nevypadá vůbec růžově. V listopadu jí vyšla druhá kniha s názvem Příběh psaný do vody, který volně navazuje na první úspěšnou knihu Příběh opravdové vášně.

První kniha Blanky Milfaitové vyšla v 2014 a byla opravdovým příběhem vášně. Vášně pro marmelády, díky kterým si Blanka odvezla zlatý hattrick z Mistrovství světa marmelád z let 2013, 2014 a 2015. Kniha Příběh opravdové vášně představuje nejen vzpomínky na soutěž, ale především představuje Blanku jako dobrodružnou cestovatelku, kdy během roční marmeládové expedice projela obytným vozem celou Evropu a kus Afriky. Vařila tak marmelády na nejrůznějších místech a z každé země si vzala to nejlepší, co nabízí. Kniha je nejen o zlepšování vynikajících marmelád, ale také o hledání sebe sama.

Plynulým pokračovatelem příběhu Blanky Milfaitové je kniha s názvem Příběh psaný do vody, která představuje ohlédnutí za rokem, jenž nadšená cestovatelka strávila na cestách po sedmi ostrovech severozápadní Evropy a Polynésie. Na každém místě opět uvařila bezchybnou exotickou marmeládu a využila tak místní suroviny a recepty, které do knihy opět zaznamenala. Kniha Příběh psaný do vody ale není jen o marmeládách a cestování, ale také o iluzi slávy, dětských radostech a smutcích a schopností odlišit důležité věci od těch zbytečných.

Blanka Milfaitová prodává své Marmelády s příběhem nejen na svých stránkách http://nase-dobroty.cz/ , ale také na farmářských trzích či ve své Slunečné kavárně v Srní na Šumavě. Mimochodem, to že je Blanka opravdovou královnou marmelád, nedávno opět potvrdila. Na své milované Šumavě uvařila největší marmeládu na světě. Na metrákovou marmeládu padlo 50 kilo bio citrónů dovežené přímo z Itálie a dvacet litrů šampaňského. Během dvou dnů vytvořila Blanka a jejích sedmdesát pomocníků 108 kilo vážící marmeládu, která je v tuto chvíli tou největší na světě.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky